Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Świadkowie na medal

Redakcja, 24.08.2020, 23:51

Obywatelska postawa zawsze zasługuje na uznanie. Takim zachowaniem wykazało się małżeństwo z Sieradza, którzy wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Sieradzanie interweniowali wobec 41-letniego kierowcy opla, który miał ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie. Dzięki reakcji świadków być może udało się zapobiec tragedii.

← REKLAMA

21 sierpnia br. około godz. 18.00 jadący ulicą Armii Krajowej 42-letni kierowca busa zwrócił uwagę na opla wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej z zamiarem włączenia się do ruchu. Jego kierowca wyjechał na skrzyżowanie zajmując połowę pasa ruchu. Kierujący busem ustąpił mu pierwszeństwa. Zanim opel wyjechał, kilkukrotnie zgasł mu silnik. Podejrzenie świadka wzbudziła sytuacja, kiedy opel wjechał na lewy pas ruchu mimo jadącego z naprzeciwka samochodu. Kiedy powrócił na właściwy pas, jechał tzw. "wężykiem" co chwila zjeżdżając z prawego na lewy pas.

Podejrzewając, że kierowca opla mógł być nietrzeźwy, świadkowie pojechali za nim, dając mu światłami oraz dźwiękiem sygnały do zatrzymania. Kierowca opla jednak nie reagował. Żona kierowcy busa zawiadomiła dyżurnego sieradzkiej policji o tej sytuacji. Kierujący busem w pobliżu marketu zdołał wyprzedzić obserwowany samochód. Kiedy opel zatrzymał się, kierowca busa podszedł do niego i przez otwarte okno wyjął mu kluczyki ze stacyjki. Jak twierdził, od kierowcy opla czuć było silną woń alkoholu.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że oplem kierował 41-letni mieszkaniec Sieradza. Badanie wskazało, że miał on ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą potrzebna jest zdecydowana reakcja całego społeczeństwa i brak przyzwolenia na taką jazdę. Pamiętajmy, że nawet anonimowo można powiadomić Policję o każdej niepokojącej sytuacji na drodze. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Policja dziękuje wszystkim, którzy nie pozostają obojętni i podejmują zdecydowane działania, aby wyeliminować zagrożenie.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj