Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Za kierownicą pod wpływem narkotyków

Redakcja, 23.08.2020, 23:54

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego sieradzkiej komendy zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który kierował mercedesem pod działaniem środków odurzających. W trakcie przeszukania samochodu mundurowi znaleźli tzw. dilerkę z amfetaminą. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

20 sierpnia br. około godz. 19.30 dyżurny sieradzkiej komendy otrzymał zgłoszenie od anonimowej osoby, że ulicą Armii Krajowej w Sieradzu jedzie mercedes bez tablic rejestracyjnych, którego kierowca dziwnie się zachowuje. We wskazane miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ogniwa patrolowego.

Na ulicy Armii Krajowej mundurowi zatrzymali kierowcę mercedesa bez tablic rejestracyjnych, który jechał w kierunku Al. Grunwaldzkiej. Za kierownicą siedział 21-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, czasowo przebywający w Sieradzu. Od mężczyzny nie była wyczuwalna woń alkoholu, jednak jego zachowanie wzbudziło podejrzenie policjantów. Był on pobudzony, zachowywał się nerwowo, a jego wypowiedzi były nielogiczne. W czasie przeszukania mercedesa policjanci znaleźli tzw. dilerkę z 1,5 g amfetaminy.

Jak oświadczył 21-latek, znalezione środki odurzającego należą do niego i przyznał się, że kilka godzin wcześniej zażywał amfetaminę. Na miejsce skierowani zostali policjanci sieradzkiej drogówki, aby skontrolować stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że mężczyzna był trzeźwy. 21-latek został zatrzymany i przewieziony do sieradzkiej komendy. Wynik wykonanych badań wskazywał na obecność w organizmie 21-latka środków odurzających. Noc spędził on w policyjnym areszcie.

Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Po wykonaniu specjalistycznych badań niewykluczone, że mężczyzna usłyszy również zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pobawienia wolności, natomiast kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających zagrożone jest do karą 2 lat pozbawienia wolności.

Kierujący pod wpływem środków odurzających są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Dzięki wzorowej postawie anonimowego świadka z ruchu został wyeliminowany kolejny potencjalny sprawca tragedii na drodze. Pamiętajmy, aby reagować i powiadamiać Policję o każdej niepokojącej sytuacji na drodze. Policjanci sprawdzą każdy sygnał! Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni i podejmują zdecydowane działania, aby wyeliminować zagrożenie.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj