Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Dwa zdarzenia na S-8

Redakcja, 03.07.2020, 12:42

Zdarzenia drogowe na autostradzie S-8 pomiędzy węzłami Sieradz-Wschód a Sieradz-Południe na kilka godzin całkowicie zablokowały trasę w kierunku Warszawy. Policjanci zorganizowali objazdy dla kierowców. Policja apeluje o ostrożną jazdę i rozsądek za kierownicą!

← REKLAMA

Do pierwszego zdarzenia doszło 30 czerwca br. przed godz. 12.00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, na tył stojącej na pasie awaryjnym naczepy ciężarowego dafa, najechał 30-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego kierujący ciężarówką marki Man. Przyczyną postoju dafa była awaria ogumienia. W wyniku zderzenia pojazdów uszkodzeniu ulega naczepa dafa, a jego ładunek wysypał się na jezdnię. Kierowca mana uderzył w bariery i doszło do wycieku paliwa. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego sieradzkiej komendy. Policjanci poddali kierowców badaniu alkomatem, a jego wyniki wskazały, że byli oni trzeźwi. Wezwane pogotowie ratunkowe, przewiozło kierowcę mana do szpitala. Po wykonaniu badań opuścił on placówkę. 30-letni kierowca mana za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.

Trzy godziny później na tym samym odcinku "ekspesówki" S-8 doszło do kolejnego zdarzenia. 66-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego kierujący mercedesem sprinterem, nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w tył jadącego przez nim fiata scudo, którym kierował 52-letni łodzianin. Pojazd ten z kolei uderzył w naczepę ciężarowego volvo, kierowanego przez 48-letniego mieszkańca Kutna. Do szpitala trafili kierowcy mercedesa i fiata, który po wykonaniu badań zostali zwolnieni. Kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Kierowca mercedesa ukarany został mandatem karnym.

Przez kilka godzin na zablokowanym odcinku drogi pracowali policjanci sieradzkiej drogówki. Zabezpieczali miejsce zdarzenia, ustalali ich przyczyny i okoliczności. W związku z zablokowaniem drogi w kierunku Warszawy, funkcjonariusze zorganizowali objazdy dla kierowców.

Drogi krajowe, do których zalicza się również autostrady i drogi ekspresowe, to główne ciągi komunikacyjne pozwalające podróżować pomiędzy większymi miastami. Przy stale rozwijającej się sieci nowoczesnych dróg pozwalających na szybsze i bardziej komfortowe podróżowanie, nie można jednak zapominać, że w dalszym ciągu kluczowym czynnikiem warunkującym bezpieczeństwo jest zachowanie człowieka, a więc przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i wystrzeganie się ryzykownych i brawurowych zachowań za kierownicą. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożność. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj