Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Sprawcy pobicia ujęci

Redakcja, 03.07.2020, 12:39

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Sieradzcy dzielnicowi przy wsparciu strażników miejskich zatrzymali na gorącym uczynku sprawców pobicia dwóch 19-letnich mężczyzn. Agresorzy byli pod wpływem alkoholu. Podejrzanym grozi kara do 3 lat więzienia.

← REKLAMA

30 czerwca br. około godz. 12.00 do dyżurnego sieradzkiej komendy zadzwonił mężczyzna informując, że on i jego kolega zostali zaatakowani przez kilku młodych mężczyzn. Do zdarzenia doszło w okolicach Wzgórza Zamkowego w Sieradzu.

Dyżurny natychmiast skierował tam partol dzielnicowych. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego oraz jego kolegę, z którymi rozmawiali strażnicy miejscy. Pokrzywdzeni powiedzieli, że siedzieli w samochodzie. W pobliżu przechodziła grupa młodych osób. W pewnej chwili jedna z dziewczyn przechodząc uderzyła w samochód. Kierowca zwrócił jej uwagę, obawiając się uszkodzeń lakieru. Wówczas jeden z jej znajomych zaczął głośno krzyczeć, po czym przez otwarte okno samochodu uderzył siedzącego w nim mężczyznę. Kiedy ten wyszedł z pojazdu, podbiegli towarzysze napastnika i wspólnie bili go i kopali. Gdy kolega napadniętego mężczyzny próbował stanąć w jego obronie, napastnicy skierowali swoją agresję na niego. On również został pobity i skopany.

Niedaleko miejsca zdarzenia dzielnicowi zatrzymali dwóch napastników. Byli to mieszkańcy powiatu sieradzkiego w wieku 18 i 22 lat. Pozostali uciekli. Dzielnicowi wspólnie z pokrzywdzonym patrolowali teren miasta w poszukiwaniu pozostałych sprawców. Na ulicy Krakowskie Przedmieście pokrzywdzony rozpoznał grupę młodych osób biorących udział w zdarzeniu. Początkowo młodzi ludzie wypierali się, lecz po chwili przedstawili prawdziwą wersję wydarzeń. Zostali przewiezieni do sieradzkiej komendy.

Pokrzywdzonym została udzielona pomoc medyczna z uwagi na odniesione obrażenia. Funkcjonariusze z sieradzkiej komendy zajęli się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia i roli poszczególnych osób. Ustalili, że sprawcami pobicia było trzech mężczyzn w wieku 18, 20 i 22 lat. Dwóch z nich było już zatrzymanych. Mieli ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie i zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Trzeci sprawca - 20-latek - został zatrzymany przez sieradzkich kryminalnych 1 lipca br. w miejscu zamieszkania. Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj