Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kredyt hipoteczny na część mieszkania

Redakcja, 24.04.2020, 01:11

Wychodząc do banku z propozycją podpisania umowy na kredyt hipoteczny pod część mieszkania, czy domu nie musimy bać się umowy. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ sprawdzenie i weryfikacja takiego wniosku przez bank może trwać dłużej niż standardowo. Jednak nie jest z miejsca skazana na porażkę, a to już duży sukces. Jak pozyskać kredyt hipoteczny na część domu?

← REKLAMA

Przy kredycie hipotecznym na część mieszkania musimy pamiętać, że wszystko zależy od faktu, jak oceni to dany bank. Najczęściej zależy mu jedynie na tym, aby wartość nieruchomości, jaką zastawiamy, była odpowiednia do kredytu, ale także była zabezpieczeniem, które w prosty sposób bank będzie mógł zbyt w razie potrzeby. Dlatego spieniężenie części mieszkania lub domu może okazać się dla instytucji problematyczne i w takiej sytuacji banki mogą zgodzić się na kredytowanie, niechętnie. Dlatego warto zrobić wszystko, aby je przekonać do wydania pozytywnej opinii.

Porównaj kredyty hipoteczne na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne

Kredyt hipoteczna na część mieszkania

W przypadku takiej inwestycji na pewno bank będzie wymagał drugiej księgi wieczystej, bez której nie będziemy w stanie uzyskać kredytu hipotecznego. Będzie to możliwe, dopiero kiedy zostanie rozdzielone mieszkania na dwie, oddzielne części. To tylko pierwsza część wymogów, jakie przyszły kredytobiorca będzie musiał spełnić. Najczęściej taka procedura wygląda tak, że dwie rodziny kupują po połowie na kredyt taką nieruchomość i dwie rodziny starają się o kredyt w tej samej instytucji bankowej, aby uniknąć problemów związanych z upłynnieniem nieruchomości. Jest to i tak sytuacja wymagająca indywidualnego rozpatrzenia i nie jest ona prosta do osądu. Inną sytuacją, która mogłaby otrzymać pozytywną akredytację, jest fakt, że osobą otrzymała w spadku połowę mieszkania, a drugą połowę chcę wykupić, biorąc kredyt. Bank, zanim zgodzi się sfinansować zakup połowy mieszkania, dokładnie sprawdzi stan prawny i budowlany całej nieruchomości oraz musimy przygotować się na dużą ilość dokumentów i wydłużony czas rozpatrywania wniosku.

Kredyt hipoteczny a zdolność kredytowa

Nie zapominajmy o tym, że oprócz sytuacji prawnej nieruchomości bank dokładnie zajmie się prześwietleniem naszej zdolności prawnej, na którą składają się wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania, nasze zarobki, historia kredytowa, czy ilość osób stanowiących gospodarstwo domowe. Wszystko to, co pomaga bankowi określić nasze obciążenia i możliwości finansowe. Jednak nasza zdolność kredytowa jest dynamiczna i możemy ją zmienić na bardziej atrakcyjną w oczach banku. Wystarczy jedynie poznać bankowe standardy, które oceniane są w sposób pozytywny i zmienić tak czynniki, na które mamy wpływ. Jeśli jesteśmy zainteresowani, aby przeczytać więcej na ten temat, możemy skorzystać z literatury fachowej i internetowych poradników, które dokładnie opisują tę tematykę.

Kredyt hipoteczny warunki, jakie musimy spełnić?

Banki również dokładnie sprawdzą naszą historię kredytową i zweryfikują status w Biurze Informacji Kredytowej, jest to niezwykle cenna informacja. Jeśli mamy status niepewnego płatnika, nie otrzymamy kredytu, gdyż jesteśmy dla banku niewiarygodni. Osoby, które nie spłacały do tej pory swoich zobowiązań, nie rokują i bank nie ma pewności, czy zaczniemy spłacać te, które u niego zaciągnęliśmy. Dlatego warto regularnie płacić wszystkie zobowiązania, gdyż często błędu z młodości, mogą udaremnić nam pozyskanie kredytu. A bank nie pyta się, z czego wynika zadłużenie, interesuje go sam fakt. Dlatego nasza historia kredytowa jest niezwykle ważna, gdyż pokazuje nasz stosunek do regularnego spłacania i wywiązywania się z podpisanych umów.

Jak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny?

Mamy wiele możliwości, które pozwolą nam wybrać najlepszą ofertę kredytową. Możemy skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który na bazie swojego doświadczenia i naszej indywidualnej sytuacji, przedstawi nam dostosowane oferty. Inną alternatywą jest korzystanie z rankingów kredytów hipotecznych, gdzie możemy porównywać najlepsze oferty wybrane spośród wielu atrakcyjnych. Właśnie taka analiza daje nam wiedzę dotyczącą zachowań na rynku kredytową i pozwala oddzielić promocyjną ofertę od takiej, która wcale taka nie jest.

Sprawdź również gdzie dostaniesz najlepszy kredyt gotówkowy - https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe

Na co zwrócić uwagę przy kredycie hipotecznym?

Ważną kwestią jest RRSO, to jest wskaźnik, który jest wyrażony procentowo i obejmuje wszystkie koszty związane z pozyskaniem zobowiązania. W jego skład wchodzi oprocentowanie, ubezpieczenie, prowizja i wszystkie koszty związane z obsługą kredytu hipotecznego. Warto pamiętać, że im mniejsze RRSO, tym tańszy kredyt. Jest to niezmiernie ważne, gdyż czasami banki prowadzą nieczystą grę i oferta, która jest na pierwszy rzut oka promocyjna, po bliższej weryfikacji, wcale taka nie jest. Po przejrzeniu regulaminu widzimy ukryte koszty w postaci prowadzenia konta, czy wykupienia dodatkowych produktów finansowych. Dlatego warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim ofertom i rozpoznać tę naprawdę atrakcyjną.

Fot. Materiał Partnera / TotalMoney

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj