Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Technik programista - nowy kierunek w ZSP?

Redakcja, 02.03.2020, 02:05

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu, czyli popularny sieradzki "Mechanik", otwiera nowy kierunek kształcenia. Będzie to technik programista.

← REKLAMA

Nabór do nowego technikum rozpocznie się 11 maja. Jeśli będzie się ono cieszyło zainteresowaniem absolwentów szkół podstawowych, przyszli programiści rozpoczną naukę 1 września 2020 roku.

Jest jednak jeden warunek: - Próg punktowy będzie ustawiony wysoko. Wiele osób sądzi, że programista to to samo, co informatyk, tymczasem wcale tak nie jest, między jednym i drugim nie ma znaku równości. Programowanie to wąska specjalizacja, wymagająca specyficznego podejścia i szczególnych zdolności. Krótko mówiąc: przyjmiemy najlepszych. Jeśli nie zbierzemy kilkunastoosobowej grupy z odpowiednio wysoką punktacją, klasa nie zostanie uruchomiona - mówi Michał Kluba, dyrektor ZSP nr 1.

Zawód technik programista składa się z dwóch kwalifikacji: Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych (oznaczenie: INF.03) i Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji (INF.04).

Technik programista uzupełni i tak już bogatą ofertę "Mechanika". Nabór będzie się odbywał również na 11 pozostałych kierunków: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik mechatronik, technik elektryk, technik urządzeń i systemów energii odnawialnej, technik geodeta, technik architektury krajobrazu, technik ochrony środowiska, technik budownictwa i technik energetyk.

Fot. BIP ZSP nr 1

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj