Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Duże zainteresowanie Mieszkaniem+

Redakcja, 05.02.2020, 00:52

Już ponad 400 osób pobrało ankiety związane z programem "Mieszkanie Plus". Termin ich dostarczenia do Urzędu Miasta mija 9 lutego.

← REKLAMA

Miasto Sieradz ma zamiar przystąpić do programu rządowego pn. "Mieszkanie Plus". Planuje się, że z tego programu w pierwszej kolejności będą mogły skorzystać rodziny, które nie mogą otrzymać mieszkania komunalnego, a ich dochody są zbyt niskie, aby wynająć czy kupić mieszkanie na rynku komercyjnym. Ponadto rząd przewiduje, że lokale będą mogły otrzymać osoby, które nie mają zdolności, aby ubiegać się o kredyt hipoteczny w banku.

Program przewiduje dopłaty do czynszu, celem poprawienia dostępności mieszkań dla osób o dochodach uniemożliwiających samodzielne zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych. Dopłata planowana jest w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania, a jej wysokość będzie zależeć od kryterium dochodowego w rodzinie. Miasto Sieradz planuje pilotażowo wdrożyć rządowy program "Mieszkanie Plus" w ramach którego w mieście przewidywana jest budowa mieszkań o charakterze budownictwa wielorodzinnego. Realizacja inwestycji planowana jest przy nowo wybudowanym przedłużeniu ul. Sikorskiego.

Przekazanie pierwszych mieszkań do eksploatacji planowane jest w 2023 roku. Niniejsza ankieta, pomoże określić skalę zainteresowania rządowym programem "Mieszkanie Plus" nie tylko wśród mieszkańców Sieradza, ale i tych, którzy chcieliby w nim dopiero zamieszkać. Państwa opinie i udzielone informacje będą przydatne przy opracowywaniu ewentualnej koncepcji wdrażania ww. programu i planowaniu realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia.

- Mam świadomość, że ceny mieszkań na rynku nie są w dużej mierze akceptowalne dla tych, którzy mają mniejsze dochody. Dlatego podejmujemy działa związane z realizacją Mieszkania Plus. Mamy nadzieję, że zaspokoimy dużą część potrzeb. Jeżeli uda się zrealizować całość inwestycji to w najbliższych latach przybędzie 150 mieszkań - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Miasto w planach ma budowę trzech bloków zlokalizowanych w sąsiedztwie nowo wybudowanego przedłużenia ul. Sikorskiego. Jeden z bloków ma mieć mieszkania komunalne, natomiast dwa pozostałe (wybudowane w partnerstwie Miasta z deweloperem) będą posiadały mieszkania pod najem długoterminowy. W tym roku przygotowana ma być dokumentacja projektowa na pierwszy z bloków.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj