Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Rada Terenowa do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym

Redakcja, 15.10.2019, 00:20

W dniu 10 października br. na terenie Zakładu Karnego w Sieradzu odbyło się II posiedzenie Rady Terenowej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym przy Sądzie Okręgowym w Łodzi.

← REKLAMA

Spotkanie prowadził SSO Michał Błoński - Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi. Prócz sędziów, prokuratorów i kuratorów z sądów okręgowych w Łodzi, Sieradzu oraz Piotrkowie Trybunalskim, w przedsięwzięciu udział wzięli również przedstawiciele Wojewody Łódzkiego i Prezydenta Miasta Łodzi. Uczestniczyli w nim także pracownicy Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, Łódzkiego Kuratorium Oświaty i Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi. Służbę Więzienną reprezentował przedstawiciel Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi - mjr Dagmara Juchner oraz dyrektorzy jednostek penitencjarnych z terenu łódzkiego inspektoratu SW wchodzący w skład rady terenowej.

Prócz spraw bieżących, członkowie rady zostali zapoznani z aktualnymi działaniami Służby Więziennej realizowanymi poprzez program ''Praca dla więźniów'' oraz czynnościami służby kuratorskiej prowadzonymi w zakresie wykonywania prac społecznych przez skazanych, w ramach kary ograniczenia wolności i pracy społecznie użytecznej. Plan działania Rady Terenowej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym przy Sądzie Okręgowym w Łodzi obejmuje m.in. integrację działań instytucji wchodzących w skład rady terenowej oraz instytucji, stowarzyszeń, fundacji i organizacji, których celem jest uczestnictwo w wykonywaniu orzeczeń i pomoc w społecznej readaptacji skazanych w zakresie zapobiegania przestępczości oraz pomocy skazanym.

Celem rady jest również promowanie oddziaływań profilaktycznych, resocjalizacyjnych i readaptacyjnych oraz pomocy skazanym i ich rodzinom przez organizacje pozarządowe, które uczestniczą w wykonywaniu orzeczeń oraz wykonują zadania na rzecz pomocy skazanym w readaptacji społecznej. Rada promuje także mediację jako alternatywną metodę rozwiązywania sporów oraz podnosi świadomość prawną społeczności lokalnej w zakresie możliwości uczestniczenia w wykonywaniu orzeczeń karnych.

Fot. ZK Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj