Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Druga część ul. Uniejowskiej do modernizacji

Redakcja, 02.09.2019, 14:13

Starania władz Miasta oraz mieszkańców przynoszą efekt. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na realizację drugiego etapu modernizacji ul. Uniejowskiej w Sieradzu.

← REKLAMA

O remont drogi wojewódzkiej władze, jak i mieszkańcy ul. Uniejowskiej zabiegali od lat. W tym roku ma zakończyć się pierwszy etap jej remontu. Tegoroczne prace, które mają zakończyć się do listopada, objęły prawie 2,5 km odcinek od granic miasta do cmentarza (bez wiaduktu PKP). Inwestycje prowadzi konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych w Czartkach i Bud-Trans z Sieradza, które w przetargu zaproponowało wykonanie prac za 12,8 mln zł.

Po remoncie na wspomnianym odcinku jezdnia będzie o szerokości 7 metrów, a chodniki 2,2 m. W ramach inwestycji zbudowane zostaną ponadto m.in. nowe zatoki autobusowe, wykonana kanalizacja deszczowa czy nowe oświetlenie drogowe.

Do modernizacji pozostanie więc ok. 1,5 km odcinek do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza (część drogi krajowej nr 83). Łódzki Urząd Marszałkowski, który poprzez Zarząd Dróg Wojewódzkich administruje ul. Uniejowską, ogłosił właśnie przetarg na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 479 - ul. Uniejowska w Sieradzu - II etap".

Zakres dokumentacji obejmuje modernizację drogi ze szczególnym uwzględnieniem chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych oraz odwodnienia. Opracowana dokumentacja nie obejmie rozbudowy skrzyżowania z drogą krajową, natomiast skrzyżowanie ujęte będzie w projekcie docelowej organizacji ruchu.

Firmy gotowe opracować dokumentację mogą składać swoje oferty do 16 września. Zwycięzca na jej opracowanie będzie miał czas do 20 października 2020 r.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj