Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Młodzież z wizytą w Niemczech

Redakcja, 16.08.2019, 13:01

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Z Międzynarodowego Tygodnia Młodych, który w tym roku odbywał się w Niemczech wrócili członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej z Sieradza. Młodzi Francuzi, Niemcy i Polacy brali udział w warsztatach, wycieczkach, ćwiczyli samoobronę ale przede wszystkim mieli okazję do nawiązania przyjaźni ze swoimi rówieśnikami z Gaggenau i Annemasse.

← REKLAMA

W tym roku spotkanie, którego organizatorem było Miasto Gaggenau, miało szczególny charakter, bowiem przypadło w 20. rocznicę nawiązania relacji partnerskich pomiędzy Sieradzem i właśnie Gaggenau oraz w 50. rocznicę współpracy pomiędzy Niemcami a Francuzami z Annemasse.

W Międzynarodowym Tygodniu Młodych udział wzięło w sumie 24 młodych ludzi oraz ich opiekunowie. Pierwsze dni upłynęły między innymi na grach terenowych i zajęciach na terenie lasów szwarcwaldzkich w pobliżu Baden Baden, podczas których młodzi mogli nauczyć się korzystania z kompasów i map, a także na warsztatach pozwalających młodzieży na integrację oraz na budowaniu "teamwork".

W czasie tygodnia spędzonego w Niemczech, młodzi Polacy, Francuzi i Niemcy poznali także podstawowe zasady samoobrony, mieli okazję do gry w kręgle, minigolfa czy siatkówkę. Zwiedzili także Baden Baden, Gaggenau oraz Strasburg, w którym głównym punktem była wizyta w Parlamencie Europejskim.

Spotkania młodzieży odbywają się cyklicznie od kilkunastu lat, a co roku gospodarzem jest inne miasto. W 2020 r. młodzi spotkają się ponownie w Sieradzu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj