Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ul. Reymona czeka na remont

Redakcja, 11.08.2019, 15:10

Starostwo Powiatowe w Sieradzu przymierza się do kontynuacji przebudowy drogi powiatowej na ul. Reymonta w Sieradzu. Jeszcze w sierpniu samorząd złoży do RPO WŁ wniosek o dofinansowanie tej inwestycji.

← REKLAMA

Dwa lata temu Powiat oddał do użytku wyremontowany odcinek ul. Reymonta, zamknięty skrzyżowaniami z al. Grunwaldzką i ul. Ludową. - Zapowiadaliśmy wówczas, że inwestycja będzie kontynuowana, jeśli tylko pojawi się szansa na pozyskanie dofinansowania ze środków zewnętrznych. Taka szansa zaistniała właśnie teraz - mówi starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Źródłem dofinansowania może stać się Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego, do którego wnioski należy składać do poniedziałku 19 sierpnia. - W specyfikacji napisano, że szczególnie premiowane będą te inwestycje, które dotyczą dróg łączących się z siecią TEN-T, czyli z Transeuropejską Siecią Transportową. Ul. Reymonta spełnia ten warunek, bo dochodzi do ronda, łączącego obwodnicę Sieradza z drogą S8 - wyjaśnia Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu.

Na tym szczególne znaczenie ul. Reymonta się nie kończy. Droga ta jest bowiem alternatywą dla kierowców, którzy z obwodnicy chcą sprawnie dojechać do centrum Sieradza, a zazwyczaj korzystali z ul. POW. Należy się spodziewać, że po remoncie to właśnie droga powiatowa przejmie na siebie ruch od obwodnicy do miasta i stanie się jedną z ważniejszych arterii komunikacyjnych Sieradza. Nie mówiąc już o tym, że remont ul. Reymonta ma ogromne znaczenie dla mieszkańców oraz dla rozwoju budownictwa jednorodzinnego w tej części miasta.

Czekający na przebudowę odcinek liczy około 1,2 km długości. Według szacunków PZD, ma ona kosztować około 5,5 mln zł. Z RPO można pozyskać maksymalnie do 85 proc. ogólnych kosztów inwestycji. Finansowy udział w dokończeniu modernizacji ul. Reymonta zapowiedział również Urząd Miasta Sieradza. O tym, czy pieniądze z RPO zostaną przyznane i w jakiej kwocie, dowiemy się na początku przyszłego roku.

Temat inwestycji na ul. Reymonta podejmą na najbliższej sesji (14 sierpnia) sieradzcy radni powiatowi. Jednym z punktów posiedzenia będzie bowiem przyjęcie uchwały w sprawie ujęcia w budżecie Powiatu Sieradzkiego na 2020 rok przy partnerstwie Gminy Miasto Sieradz zadania pod nazwą: "Przebudowa drogi powiatowej nr 1751E - ul. Reymonta w Sieradzu". Tego samego dnia nad analogiczną uchwałą pochylą się radni miejscy.

Fot. Powiat Sieradzki/Tomasz Oszczęda

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj