Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Czym są packshoty

Redakcja, 17.06.2019, 13:03

W dzisiejszych czasach branża reklamowa bardzo szybko się rozwija. Reklamy są obecne praktycznie wszędzie: w telewizji, Internecie, w gazetkach reklamowych, czy na ulicznych bilboardach. Wraz ze wzrostem znaczenia reklamy, zaczęto coraz większą uwagę przykładać do profesjonalnego wykonywanie zdjęć produktów, które mają zostać sprzedane, czyli tzw. packshotów.

← REKLAMA

Czym są packshoty?

Nasza firma Shotart zajmuje się profesjonalnym wykonywaniem packshotów, czyli fotografii, które przedstawiają rożne produkty, na zasadzie obrazu statycznego lub ruchomego. W przypadku wielu produktów stosuje się packschoty obrotowe, które uzyskuje się za pomocą połączenie sekwencji zdjęć. Aby zdjęcia spełniły swoją rolę, zadowoliły klientów trzeba pamiętać o kilku kwestiach w trakcie ich wykonywania.

Jak powstają idealne packshoty?

Przede wszystkim packshoty spełnią swoje zadanie, jeżeli będą dokładnie i rzetelnie odwzorowywały dany przedmiot. Aby tak było bardzo istotne jest odpowiednie oświetlenie. Jest to absolutna podstawa każdej fotografii. Odpowiednie światło, daje później więcej możliwości podczas obróbki. Aby je uzyskać, konieczne jest umiejętne zastosowanie lamp, a czasem mocniejsze oświetlenie jednej strony, a mniejsze drugiej.

Kolejną bardzo istotną kwestią podczas wykonywania packshotów, jest ostrość. Zdjęcie musi dokładnie ukazywać cechy przedmiotu, w żadnym wypadku nie może być rozmyte, rozmazane czy poruszone. Dlatego, często ostateczny efekt jest kwestią umiejętnego połączenie ze sobą kilku fotografii.

Bardzo ważne jest też tło. Zazwyczaj wykorzystuje się białą powierzchnię lub specjalny, namiot bezcieniowy. Odpowiedni dobór tła, ma także bardzo duży wpływ na ostateczny przebieg procesu obróbki. W kwestii tła istotne jest też szparowanie. Jest to nic innego, jak usuwanie niechcianych elementów z tła. Często, aby dobrze przedstawić dany produkt, stosuje się różnego typu uchwyty, mocowania i ekrany, które nie prezentują się za dobrze, a są niezbędne, żeby np. dobrze utrzymać dane spodnie. Aby efekt był satysfakcjonujący, poprzez specjalną obróbkę pozbywa się wszelkich wspomagaczy.

Robiąc packshoty nie można też zapomnieć o dokładnym oddaniu koloru. Klient chce wiedzieć, jak dany przedmiot wygląda, czego się może spodziewać po zakupie. Ponadto np. reklamując jakiś produkt spożywczy, który potem potencjalni klienci zakupią w sklepach, bardzo ważne jest dokładne pokazanie im jak on wygląda, żeby na pewno wybrali odpowiednią rzecz. Często też mamy do czynienia z sytuacją, kiedy zamawiamy coś niebieskiego przez Internet, a przychodzi do nas produkt fioletowy.

Gdzie najczęściej są wykorzystywane packshoty?

Packshoty są wykorzystywane przede wszystkim w szeroko pojętych mediach. Można je spotkać w Sklepach internetowych, które teraz cieszą się takim dużym zainteresowaniem, a także w prasie, mediach społecznościowych i telewizji. Packshot stosowany jest także podczas drukowania ulotek i rożnych banerów reklamowych. Nasza firma, mimo, że składa się z młodych ludzi, działa w pełni profesjonalnie i spotyka się z pozytywnym odbiorem.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj