Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Niebywała wystawa w Sieradzu

Redakcja, 06.06.2019, 02:24

W piątek 7 czerwca o godzinie 13.00 we foyer Teatru Miejskiego w Sieradzu zostanie otwarta wystawa "Tło na pierwszym planie. Allan Starski scenografie, Wiesława Starska kostiumy".

← REKLAMA

Na wystawie zostaną zaprezentowane projekty scenografii Allana Starskiego, laureata Oscara za scenografie do filmu Stevena Spielberga "Lista Schindlera". W Teatrze Miejskim będzie można zobaczyć etapy powstawania prac scenografa od rysunku po kadry z takich filmów jak "Olivier Twist" Romana Polańskiego czy "Hannibal"Petera Webbera.

Scenografiom towarzyszą projekty kostiumów wykonanych przez Wiesławę Starską, którą jest nie tylko współautorką wielu scenografii ale też uznaną kostiumograf. Stworzyła stroje do filmów Andrzej Wajdy "Człowiek z żelaza", "Korczak" czy "Panny z Wilka" oraz wielu spektakli teatralnych. W swojej karierze odpowiadała także za kostiumy do filmu "Jakub Kłamca" z Robinem Williamsem w roli głównej.

Otwarcie wystawy w piątek 7 czerwca o godz. 13.00 ma charakter edukacyjny.

- Zależało nam, by otworzyć wystawę jeszcze w czerwcu, w trakcie trwania roku szkolnego tak, by mogli ją obejrzeć uczniowie sieradzkich szkół. Wstęp jest wolny i każdy może zobaczyć ekspozycję w godzinach otwarcia Teatru Miejskiego. Natomiast spotkanie z autorami wystawy - Wiesławą i Allanem Starskimi będzie możliwe 21 lipca w niedzielę, podczas Sieradz Open Hair Festival - mówi Magdalena Sosnowska, kierownik Referatu Promocji Urzędu Miasta Sieradza.

Podczas otwarcia wystawy "Tło na pierwszym planie. Allan Starski scenografie, Wiesława Starska kostiumy" o godz. 13.00 zaplanowano spotkanie z kuratorem wystawy panią Ewą Ziembińską.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj