Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Krzyż Zasługi dla prezydenta

Redakcja, 27.05.2019, 20:24

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Prezydent Sieradza Paweł Osiewała został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi za wkład w rozwój samorządu terytorialnego i działalność na rzecz społeczności lokalnej.

← REKLAMA

Prezydent RP Andrzej Duda przekazał odznaczenia państwowe podczas spotkania z samorządowcami z całej Polski. W tym roku wśród wyróżnionych będą dwie osoby z województwa łódzkiego - jedną z nich jest Prezydent Paweł Osiewała. O wyróżnienie gospodarza Sieradza wnioskował Wojewoda Łódzki prof. Zbigniew Rau.

- To dla mnie bardzo radosna wiadomość. Odbieram ją jako wyróżnienie dla całego Miasta i naszej społeczności. To sieradzanie inspirują mnie do działania i jeśli ktoś to działanie docenia, to nagradza także mieszkańców naszego miasta - powiedział Prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Dzień Samorządu Terytorialnego - obchodzony 27 maja - został ustanowiony przez Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

Według ustawy z 1992, Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom. Może być nadany także za ofiarną działalność publiczną lub ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12839 (IP: *.*.96.63), 11.07.2019, 09:22
  krzyż a potrącenie staruszki i odjazd z miejsca . brawo
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj