Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Na jakie szkolenia kosmetyczne warto zwrócić uwagę?

Redakcja, 29.04.2019, 02:19

Praca w branży beauty wymaga ciągłego dokształcania się, śledzenia nowinek na rynku kosmetycznym i uczenia nowoczesnych metod pielęgnacji i poprawy urody. Jednym z najlepszych sposobów na podnoszenie kwalifikacji jest udział w profesjonalnych szkoleniach, prowadzonych przez specjalistów.

← REKLAMA

Na jakie szkolenia kosmetyczne warto zwrócić uwagę? Głównie na te, które łączą teorię z praktyką. W zawodzie kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej oba aspekty są bardzo ważne - aby prawidłowo wykonać zabieg trzeba wiedzieć jak go zrobić i umieć posługiwać się potrzebnymi urządzeniami. Najlepszy efekt przynoszą szkolenia indywidualne, np. te organizowane przez https://cosmed24.pl/. Taka forma nauki pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu szkolenia oraz uzyskanie wymiernych efektów.

Szkolenia z obsługi urządzeń kosmetycznych

Obecność w gabinecie kosmetycznym profesjonalnych urządzeń świadczy o wysokim poziomie oferowanych usług. Samo urządzenie jednak nie wystarczy, potrzebny jest jeszcze pracownik, którego wiedza i umiejętności pozwolą na prawidłowe korzystanie ze sprzętu. Umiejętne posługiwanie się specjalistycznym urządzeniem podnosi efektywność zabiegu, jego bezpieczeństwo i skuteczność.

Do najchętniej wybieranych szkoleń należą te dotyczące epilacji z wykorzystaniem technologii IPL, lasera diodowego lub lasera q-switch. Są to zabiegi mocno ingerujące w skórę, ale cechują się wysokim bezpieczeństwem i zapewniają trwałe efekty, a przy tym mają niski stopień bolesności. Warto zainteresować się także szkoleniami z obsługi kombajnu kosmetycznego. To podstawowe urządzenie w niemal każdym gabinecie kosmetycznym, którego funkcje pozwalają na wykonanie m.in. mezoterapii bezigłowej, peelingu kawitacyjnego, infuzji tlenowej, mikrodermabrazji diamentowej, czy zabiegów na bazie ultradźwięków.

Dobre szkolenie z obsługi urządzeń powinno składać się z dużej dawki wiedzy teoretycznej, dotyczącej nie tylko funkcji urządzenia, ale także prowadzenia wywiadu przed zabiegiem, przygotowania skóry oraz pielęgnacji przed i po zabiegu. W drugiej części teorię trzeba zamienić w praktykę, czyli wykorzystać zdobytą wiedzę podczas pracy na modelce. Taki schemat nauki zapewniają szkolenia https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/szkolenia/.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit. Do najbardziej popularnych zabiegów wybieranych w salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej należą zabiegi odmładzające, przeciwzmarszczkowe i przywracające naturalny owal twarzy. Wybierając szkolenia medycyny estetycznej warto zwrócić uwagę na mezoterapię igłową i mikroigłową, lipolizę iniekcyjną lub zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Popularnością cieszą się też szkolenia dotyczące wypełniania poszczególnych części twarzy, np. ust lub bruzd nosowo-wargowych, oraz poprawiania jej konturu. Do pożądanych należą także profesjonalne szkolenia z nowoczesnych metod ujędrniania i pobudzania skóry do procesów odmładzających. Należą do nich szkolenia z aplikacji nici PDO lub PDO COG z haczykami.

Makijaż permanentny

Coraz większą popularnością cieszy się również makijaż permanentny, dlatego rośnie zainteresowanie szkoleniami z tego zakresu. Można wybrać spośród ofert szkoleń I stopnia - dla osób początkujących - lub II stopnia, który przeznaczony jest dla uczestników zaawansowanych.

Wybierając szkolenie odpowiednie dla siebie warto odwiedzić blog https://cosmed24.pl/blog/, na którym znajdują się informacje o najnowszych trendach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Fot. Materiał Partnera / Cosmed24

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj