Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

12.04 Poliż Jazz

Redakcja, 31.03.2019, 14:21

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Poliż Jazz" do szkoły muzycznej w Sieradzu.

← REKLAMA

Przed rokiem gościliśmy Trio Artura Dutkiewicza. Tym razem artysta zaprezentuje się w solowym repertuarze. Usłyszymy znakomite utwory zebrane w cykl "ImproMazurki". Są to kompozycje Artura Dutkiewicza z solowej płyty "Mazurki", w których swobodna improwizacja, polskie rytmy i motywy ludowe oraz tradycja muzyki klasycznej i jazzowej łączą się w jedną oryginalną całość. Odnajdziemy tu inspiracje pięknem muzyki Chopina, nastrojowością kompozycji Szymanowskiego i rytmiką i atonalnością utworów Bartoka. Mazurki pianisty, oparte na rytmach ludowych, łączące elementy muzyki klasycznej z jazzem są projektem wyjątkowym we współczesnej polskiej muzyce fortepianowej.

Artur Dutkiewicz jest pierwszym jazzowym kompozytorem, który skomponował cykl autorskich mazurków. Ze swoimi mazurkami pianista występował niemal na całym świecie; od Ameryki Południowej, USA, przez Europę, Afrykę, Chiny, po Australię i Nową Zelandię.

Rafał Garszczyński z RadioJazz.FM tak pisał o "Mazurkach": "To muzyka prawdziwa, płynąca z serca i pełna emocji. Znajdziecie tu wiele pozytywnej energii, słowiańskich tańców, rytmów i melodii, które wszyscy znamy, choć często nie potrafimy nazwać. Uważajcie jednak, to wyśmienita płyta, która, jak każde wybitne dzieło uzależnia."

Organizatorem koncertu są: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu i Towarzystwo Muzyczne FERMATA.

Artysta zagości w naszym mieście dzięki hojności sieradzkiego MPWiK. Patronat nad koncertem objął prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Koncert odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48. Bezpłatne wejściówki (ograniczona ilość) są do odebrania w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.

Fot. PSM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj