Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nowa ulica powstanie w Sieradzu

Redakcja, 30.03.2019, 14:15

Sieradzki magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Starowarckiej, a także na budowę odcinka nowo projektowanej drogi od ul. Armii Krajowej w kierunku ul. 3 Maja.

← REKLAMA

W przypadku pierwszej z ulic, wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do końca sierpnia tego roku. Prace polegać będą na wykonaniu nowej nawierzchni na odcinku blisko 170 m (od skrzyżowania z ul. Bazylika do przebudowanej już części w sąsiedztwie marketu Leroy Merlin).

Oprócz nawierzchni zbudowane zostaną także chodniki, zjazdy, kanalizacja deszczowa, przyłącza wodociągowe, przyłącza kanalizacji sanitarnej oraz oświetlenie uliczne. Otwarcie ofert przetargowych nastąpi 8 kwietnia.

Natomiast chętni na budowę nowej drogi w rejonie ul. Armii Krajowej mają czas na złożenie swoich ofert do 3 kwietnia. Co dokładnie obejmuje inwestycja? Zakres prac dotyczy budowy blisko półkilometrowego odcinka drogi od skrzyżowania ze wspomnianą wyżej ulicą powiatową w kierunku ul. 3 Maja na osiedlu "Za szpitalem". Dokładnie będzie to włączenie nowej ulicy w ul. Armii Krajowej i wykonanie połączeń z drogami osiedlowymi; odwodnienie pasa drogowego oraz budowę oświetlenia ulicznego.

Opracowany przez firmę Niwella projekt budowlany przewiduje również wykonanie placu w kształcie koła umożliwiającego zawracanie (na wysokości szczytu bloku "Zielonego osiedla). Wraz z drogą pojawią się chodniki i ciągi rowerowo-piesze.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj