Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Sieradz - miasto z potencjałem

Redakcja, 12.03.2019, 22:18

Dlaczego warto inwestować w Sieradzu? Odpowiedź jest prosta - lokalizacja w sercu kraju, skrzyżowanie najważniejszych dróg krajowych, zaplecze dla biznesu - to główne atuty województwa łódzkiego, a w nim Sieradza. Miasto przyciąga uwagę inwestorów, m.in. Jeronimo Martins, Leroy Merlin czy inwestora nowoczesnych centrów handlowych convenience, spółki Dekada SA.

← REKLAMA

Sieradz to niezbyt wielkie, 42-tysięczne miasto, o centralnym położeniu względem kraju, pełniące rolę ważnego ośrodka administracyjno-gospodarczego zachodniej części województwa łódzkiego. Za sprawą sąsiedztwa drogi ekspresowej S-8, łączącej autostrady A1 i A4 miasto ma szybkie i sprawne połączenie z Wrocławiem, Łodzią, Warszawą i granicami Polski. Niegdyś przyczyniło się do rozkwitu przemysłu włókienniczego - obecnie miejsce, które sprzyja rozwojowi nowych inwestycji i staje się ważnym punktem województwa.

- Na potencjał gospodarczy Sieradza składa się ponad 4 300 podmiotów gospodarczych, w tym kilkanaście firm z kapitałem zagranicznym, które lokują środki przede wszystkim w branżę: budowlaną, spożywczą, samochodową, elektroniczną, handlową, farmaceutyczną oraz tekstylną. W Sieradzu działają również podmioty wspierające lokalnych przedsiębiorców. Rozwija się handel i usługi oraz rynek nieruchomości - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Atrakcyjność inwestycyjną miasta wzmacnia Miejska Strefa Gospodarcza "MSG Elewator", o powierzchni łącznej 13,63 ha przeznaczona pod nowe inwestycje. To w niej znajduje się m.in. centrum dystrybucyjne Jeronimo Martins, właściciela największej sieci detalicznej w Polsce jaką jest Biedronka.

Rozbudowuje się też centrum miasta, stawiając na zwiększenie komfortu życia mieszkańców i podniesienie rangi inwestycyjnej regionu. Świadczą o tym prowadzone remonty dróg, (budowa ul. Dzigorzewskiej i ul. Starowarckiej - ulic sąsiadujących z jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta, ul. Wojska Polskiego) czy prowadzone inwestycje proekologiczne - odwierty geotermalne. Wszystko by dodatkowo wzmocnić atrakcyjność Sieradza.

- Na tempo rozwoju gospodarczego duży wpływ ma także stopień przygotowania infrastruktury technicznej, dlatego od lat prowadzone są inwestycje w tym zakresie. Rozwijana jest sieć gazowa, energetyczna, wodociągowa i kanalizacyjna, modernizowane są budynki. Systematycznie zwiększane i uzbrajane są wolne tereny inwestycyjne - komentuje prezydent.

Szczególnie rozwija się ulica Wojska Polskiego, która staje się ważnym punktem handlowo-rozrywkowym regionu.

- Przy ul. Wojska Polskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie ronda, znajdują się grunty inwestycyjne należące do prywatnych przedsiębiorców. W grudniu 2018 r. otworzono na nich market sieci Leroy Merlin. W tym roku powstanie tam kino z czterema salami. Inwestycje te podnoszą przede wszystkim atrakcyjność tej części Sieradza. Na przestrzeni kilkuset metrów, wzdłuż ul. Wojska Polskiego, w samym sercu miasta, stworzone zostało silne centrum handlowe i rozrywkowe - Leroy Merlin, multipleks kinowy, Galeria Dekada - mówi Paweł Osiewała. - Z całą pewnością ul. Wojska Polskiego zapewnia doskonałe skomunikowanie nie tylko z innymi częściami miasta, ale także z regionem i całym województwem. Drogą krajową nr 83 można w zaledwie 5 minut dotrzeć do węzła Sieradz Wschód, czyli bezpośrednio do drogi ekspresowej S8, która łączy się z autostradami A2 i A1. Dojazd z ul. Wojska Polskiego do Łodzi zajmuje 30-40 minut - podsumowuje prezydent.

Potencjał Sieradza docenili już inwestorzy nieruchomości komercyjnych. Oprócz Leroy Merlin, czy Jeronimo Martins, spółka Dekada SA wybudowała tu największe w regionie centrum handlowe. Obecnie na powierzchni ponad 10 tys. mkw. w znajduje się blisko 30 sklepów i punktów usługowo-gastronomicznych m.in. H&M, Reserved, Hebe, Media Expert, Sinsay czy Empik. Ofertę handlową galerii uzupełniają punkty usługowe oraz lokale gastronomiczne - Grycan i Mikada. Właściciel obiektu przewiduje także jego rozbudowę i dodatkowe zwiększenie dostępnej oferty.

- Miasto Sieradz ma duży potencjał handlowy, co widzimy już od 8 lat funkcjonowania tutejszej galerii Dekada. Obiekt notuje bardzo dobre wyniki finansowe i wysoki poziom odwiedzin. Rozwój miasta, a w szczególności części, w której znajduje się Dekada, jest dla nas powodem do radości i dumy. Mobilizuje nas także do spełnienia oczekiwań naszych klientów, nad czym stale pracujemy. Poza regularnym zwiększaniem oferty obiektu, przewidujemy także rozbudowę galerii. Sieradzka Dekada ma do tego doskonałe warunki - mówi Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada SA.

Fot. BOIG

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj