Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Wizyta w Jambole

Redakcja, 06.03.2019, 15:44

Prezydent Sieradza Paweł Osiewała wziął udział w uroczystościach upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Bułgarię. W mieście partnerskim Jamboł, w którym delegacja z Sieradza przebywała na zaproszenie prezydenta tego miasta Georgija Sławowa.

← REKLAMA

- Jesteśmy wdzięczni władzom miasta Jamboł za zaproszenie. Głównym punktem programu wizyty był nasz udział w Międzynarodowym Festiwalu "Kukerlandia" na którym prezentowało się ponad 90 zespołów z całego świata, jednak nie mogło nas zabraknąć podczas tak ważnego święta jak odzyskanie niepodległości. Niedawno - bo 11 listopada - sami przezywaliśmy radość z bycia wolnym narodem, dzisiaj w imieniu sieradzan złożyliśmy kwiaty by uczcić wolność narodu bułgarskiego - mówi prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Dzień niepodległości w Bułgarii świętowany jest 3 marca i upamiętnia odzyskanie wolności po trwającej pięćset lat niewoli tureckiej.

Była to pierwsza od kilku lat wizyta sieradzan w Jambole. Strona bułgarska w Sieradzu gościła ostatni raz w 2016 r. podczas Open Hair Festival.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj