Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Znalazł zgubę i nie oddał

Redakcja, 22.02.2019, 12:05

Sieradzcy policjanci już kilka dni po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie ustalili sprawcę przywłaszczenia mienia. Pamiętajmy, że odnalezioną zgubę trzeba oddać.

← REKLAMA

14 lutego br. do sieradzkiej komendy zgłosił się mieszkaniec Łasku. Mężczyzna stwierdził, że dwa dni wcześniej przyjechał do Sieradza w sprawie urzędowej i zaparkował samochód na pl. Wojewódzkim. Następnie po wyjściu z urzędu wsiadł do samochodu i pojechał w kierunku domu. Po kilku minutach zorientował się, że prawdopodobnie gdy wsiadał do samochodu, wypadł mu portfel z kilkoma tysiącami złotych oraz dokumentami. Natychmiast zawrócił, ale portfela w miejscu parkowania samochodu już nie znalazł.

Po otrzymaniu zgłoszenia do pracy przystąpili sieradzcy kryminalni. Analizie poddano między innymi system monitoringu miasta. W jego wyniku wytypowano mężczyznę, który mógł mieć związek z przywłaszczeniem portfela. 19 lutego mężczyznę zatrzymano i przewieziono do komendy. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia.

25-letni mieszkaniec gminy Brzeźnio złożył wyjaśnienia. Stwierdził, że będąc na pl. Wojewódzkim, zauważył leżący na ziemi portfel, który podniósł i schował do kieszeni. Następnie wsiadł do samochodu i odjechał. Twierdził, że miał zamiar oddać zgubę właścicielowi, ale nie potrafił wyjaśnić, dlaczego część pieniędzy z portfela przelał na swoje konto bankowe. Kwotę tę zobowiązał się oddać właścicielowi. Pozostałą sumę wraz z portfelem odzyskali policjanci.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj