Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Obywatelskie zatrzymanie

Redakcja, 13.02.2019, 01:27

Kolejne obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy przez innych uczestników ruchu. Ujęty 55-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

← REKLAMA

11 lutego br. około godziny 22.30 dwóch mężczyzn jechało samochodem ulicą Broniewskiego w Sieradzu w kierunku ulicy Krakowskie Przedmieście. W pewnym momencie zauważyli jadącego z naprzeciwka forda mondeo. Uwagę ich zwróciła przekrzywiona przednia tablica rejestracyjna, która mogła w każdej chwili odpaść. Sieradzanie postanowili zwrócić uwagę kierowcy forda na tę sytuację. Zawrócili i gdy ten stał na światłach poinformowali go przez uchylone okno o uszkodzeniu.

Kierowca forda podziękował i zjechał na pobliski parking. Tam na moment wysiadł z samochodu i chwiejnym krokiem go obszedł. Po chwili ponownie wsiadł za kierownicę i odjechał. Obserwujący jego zachowanie mężczyźni nabrali podejrzeń, że może on być pod wpływem alkoholu. Postanowili pojechać za nim. Ten po przejechaniu tzw. "wężykiem" kilkuset metrów ponownie zatrzymał się na parkingu pod jednym z bloków przy al. Grunwaldzkiej. Wtedy jeden z jadących za nim mężczyzn podszedł do kierowcy forda i otworzył drzwi od strony kierowcy. Od razu wyczuł mocną woń alkoholu. Natychmiast zabrał kluczyki od pojazdu i zadzwonił po policję.

Mundurowi zbadali stan trzeźwości 55-letniego kierowcy. Okazało się, że ma on prawie 3.2 promila alkoholu w organizmie. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał się do wypicia wódki. Teraz mieszkańcowi Sieradza grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj