Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

8.03 Dzień kobiet w SDK

Redakcja, 11.02.2019, 00:38

Spółdzielczy Dom Kultury w Sieradzu zaprasza na koncert w wykonaniu duetu Beata Rzeźnik i Tomasz Wojtan.

← REKLAMA

Beata i Tomasz są studentami V-go roku w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie dr Moniki Malec na kierunku Musical i Choreografia (specjalność Musical). Dodatkowo kontynuują naukę w II stopniu Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki w Łodzi pod okiem mgr Adama Rymarza na kierunku wokalistyka jazzowa. Poznali się na egzaminach wstępnych do Akademii Muzycznej i od czasu rozpoczęcia studiów zaczęli śpiewać w duecie. Rozwijają swoją pasję nie tylko pod kątem wokalnym ale również tanecznym i aktorskim. Umiejętności doskonalili na kursach i warsztatach pod okiem m.in. Maureen Scott, Beaty Bednarz, Marka Kościkiewicza, Doroty Szpetkowskiej, Jarka Babuli, Andrzeja Paśkiewicza, Anny Czenczek, Tomasza Szymusia, Artura Czereszewskiego, Grażyny Łobaszewskiej, Mariki Marty Kosakowskiej, Joanny Zagdańskiej, Marcina Wawrzynowicza, Elżbiety Zapendowskiej i Roberta Kasprzyckiego. Debiutowali w musicalu "Łódź Story" w reżyserii Beaty Redo-Dobber, pod kierownictwem muzycznym Michała Kocimskiego. Tomek wcielił się w rolę Karola Poznańskiego, natomiast Beata w solowej partii Szalonej oraz Magdy. Oprócz licznych koncertów brali również udział w takich produkcjach jak "Carnival", "Taniec wampirów", "Król Lew", "The sound of music". Każde z nich posiada spory dorobek artystyczny - biorąc udział w musicalach, konkursach i festiwalach ogólnopolskich, czy międzynarodowych. W ostatnim czasie zdobyli I miejsce w VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Duetów "Pieśni, które nas łączą" w Mińsku na Białorusi, jako jedyni reprezentanci Polski. Od 2018 roku są aktorami Teatru Muzycznego ARTLAND w Łodzi, grają w spektaklach "Baśniowe Przygody Dorotki w Krainie Oz" oraz "Szambalia". Od marca tego roku można będzie usłyszeć ich na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi w musicalu "Miss Saigon".

Beata Rzeźnik urodziła się w Leżajsku (woj. podkarpackie) od najmłodszych lat była związana z muzyką. Swoje umiejętności doskonaliła w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod okiem dr Anny Czenczek. Tam właśnie narodziła się w niej miłość do musicalu - formy teatralnej łączącej w sobie śpiew, taniec i aktorstwo. Brała udział w spektaklach wokalno-tanecznych oraz nagrywaniu płyt z Grupą Artystyczną. Przez wiele lat związana była z tercetem Che Donne. Umiejętności doskonaliła na kursach i warsztatach pod okiem m.in. Maureen Scott, prof. Jadwigi Gałęskiej-Tritt, Beaty Bednarz. Współpracowała z wieloma wybitnymi artystami takimi jak: Tomasz Szymuś, Marek Kościkiewicz, Dorota Szpetkowska, Jarek Babula, Ralph Kamiński, Witold Janiak, Andrzej Paśkiewicz. W tym roku występowała jako solistka Teatru Wielkiego w Łodzi w spektaklu pt. "Gala Noworoczna 2018".

Tomasz Wojtan pochodzi z Wieruszowa (woj. łódzkie). Swoje zamiłowanie do muzyki przejawiał od dziecka. Początkowo śpiewał w chórach jak i dziecięcych zespołach wokalnych. W wieku 12 lat zaczął uczęszczać na zajęcia wokalne do Miejskiego Domu Kultury. Jako dziecko brał udział w wielu konkursach wokalnych, początkowo o zasięgu powiatowym i wojewódzkim, a z czasem ogólnopolskich. Występował z takimi artystami jak Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, brał udział w wielu koncertach m.in. z Tomaszem Szymusiem (jednym z najwybitniejszych aranżerów i dyrygentów polskich młodego pokolenia). Podążając artystyczną drogą doskonalił swój warsztat wokalny pod okiem takich artystów jak: Grażyna Łobaszewska, Elżbieta Zapendowska, Andrzej Głowacki, Joanna Zagdańska czy Maureen Scott. Jego największa pasja to Musical, jest odtwórcą głównej roli (Karola Poznańskiego) w musicalu Łódź Story. Interesuje się również dubbingiem, jego głos można usłyszeć na kanale Disney Channel w takich bajkach jak "Prawo Milo Murphy’ego" czy "Elena z Avaloru".

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj