Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

13.01 27. finał WOŚP

Redakcja, 10.01.2019, 02:18

Laserowe światełko do nieba, koncerty, kursy pierwszej pomocy i oczywiście licytacje. W niedzielę, 13 stycznia, już po raz 27. w historii zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jej celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

← REKLAMA

W tym roku na sieradzkich ulicach pojawi się 110 wolontariuszy działających w dwóch sieradzkich sztabach (SP nr 1 - 70 wolontariuszy, SP 9 - 40 wolontariuszy).

- Każdy z nich będzie dysponował oczywiście specjalnie oznakowaną i zabezpieczoną puszką, do której będzie można wrzucać pieniądze. Każdy wolontariusz będzie też posiadał identyfikator - wyjaśnia Anna Bartosik, szefowa sztabu przy SP nr 1 (jego siedziba zlokalizowana będzie w budynku po byłym Gimnazjum nr 2 przy ul. Rycerskiej 4).

27. finał WOŚP w Sieradzu to nie tylko uliczna kwestia ale również wiele innych okazji, by wesprzeć Orkiestrę.

- O godzinie 16 zapraszamy na koncert w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sieradzu. Koncert połączony będzie z licytacją różnych przedmiotów, m.in. plakatów z autografem Alvaro Soler, gwiazdy ostatniego Open Hair Festival czy koszulki Skry Bełchatów z podpisami jej zawodników - wyjaśnia Aleksandra Halamus, z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sieradzu, która w tym roku współorganizuje sieradzki finał.

O godz. 17.00 warto odwiedzić klub Prorock, gdzie m.in. będzie można zbadać sobie poziom cukru, wzrok czy wziąć udział w kursie pierwszej pomocy organizowanej przez Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W klubie zaśpiewa (o godz. 19.00) także sieradzanka Zuzanna Juchner. Tradycyjne Światełko do Nieba odbędzie się o godz. 20.00 na placu Wojewódzkim przed budynkiem Urzędu Miasta w Sieradzu.

W Sieradzu sztab funkcjonuje również w regionalnej rozgłośni radiowej, na antenie której będzie można tradycyjnie licytować różnego rodzaju aukcje. Wśród nich będzie można wylicytować m.in. mecz siatkówki z Pawłem Osiewałą, prezydentem Miasta.

Program:

16.00 - Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu
- koncert uczniów, absolwentów i nauczycieli PSM w Sieradzu
- licytacje

17.00 - 20.00 Klub Prorock
- Bezpłatne badanie wzroku - Doktor Marchewka
- Bezpłatne badanie ciśnienia i poziomu cukru
- kurs pierwszej pomocy ROPR
- sprzedaż gadżetów
- pokaz łazika marsjańskiego
- koncert Zuzanny Juchner (godz. 19.00)

19.40 - przemarsz z Klubu Prorock na Plac Wojewódzki

20.00 Plac Wojewódzki
- wspólna rozgrzewka taneczna - belgijka
- Światełko do nieba - POKAZ LASEROWY

Zapraszają:

Paweł Osiewała - Prezydent Miasta Sieradza
Młodzieżowa Rada Miejska w Sieradzu
Klub Muzyczny Prorock
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj