Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

11.11 Przyjdź na Rynek!

Redakcja, 07.11.2018, 14:10

11 listopada zapraszamy na sieradzki Rynek na "Spotkanie z historią i pieśnią".

← REKLAMA

W trakcie wydarzenia na specjalnie zbudowanej konstrukcji prezentowany będzie film, zmontowany z archiwalnych ujęć nawiązujących do historii odzyskiwania niepodległości w 1918 r., jak i również okresu 20-lecia międzywojennego. Na kubiku wyświetlona zostanie również lista nazwisk sieradzan (pierwszy raz publicznie) walczących w wojnie obronnej w 1939 r.

Ponadto programie znajdą się m.in. warsztaty i konkursy z nagrodami organizowane przez Młodzieżową Radę Miejską w Sieradzu, "Bohaterowie sieradzkiej ziemi" - spotkanie z detektywami pól bitewnych: Maciejem Milakiem, Robertem Kielkiem i Wojciechem Józefiakiem/pokaz munduru wojskowego; historyczna gra planszowa i puzzle - ZHP; wystawa sprzętu strażackiego OSP; pokaz sprzętu służby więziennej; wystawa fotograficzna oraz grochówka.

W czasie wydarzenia odbędzie się również koncert muzyki patriotycznej w wykonaniu muzyków PSM I stopnia w Sieradzu.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj