Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Dzięki policjantom noc spędziła w domu

Redakcja, 07.11.2018, 14:04

Dzięki doświadczeniu policjantów z Oddziału Patrolowo-Interwencyjnego sieradzkiej komendy starsza schorowana kobieta szybko znalazła pomoc i bezpiecznie wróciła do miejsca zamieszkania.

← REKLAMA

W środę 31 października br. około godziny 23.40 policjanci patrolujący miasto zauważyli na ulicy Łokietka w Sieradzu idącą chodnikiem starszą kobietę. Starsza pani poruszała się po ulicy bez wyraźnego celu. Z uwagi na późną porę i mało sprzyjającą aurę mundurowi postanowili zainteresować się sytuacją i porozmawiać z seniorką.

Według jej wypowiedzi wyszła z domu do piekarni, gdyż powinna zrobić kanapki dla córki. Z uwagi na dalsze błędne podawanie faktów, funkcjonariusze podjęli próbę ustalenia adresu jej zamieszkania. Po kilku chwilach znaleźli jej dowód osobisty i razem pojechali do miejsca jej zamieszkania. Niestety nikt nie otwierał drzwi. Dopiero po konsultacji z sąsiadami okazało się, że kobieta pod wskazanym adresem zamieszkuje sama, a sąsiedzi w ramach swoich możliwości pomagają jej w różnych codziennych sytuacjach. Starszą panią pozostawiono pod ich opieką. Sami zobowiązali się do poinformowania rodziny o zdarzeniu.

Policja zwraca się z apelem do rodzin i opiekunów osób starszych, szczególnie mających kłopoty z pamięcią bądź chorych na Alzheimera o umieszczenie w ubraniach tych osób informacji zawierającej dane osobowe, a także numer telefonu do członka rodziny. Informacja ta może być w formie zapisanej kartki papieru w kieszeni płaszcza czy kurtki. Może też być przyszyta od wewnętrznej strony ubrania. Niewątpliwie ułatwi to służbom kontakt z rodziną w tego typu sytuacjach.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj