Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Włamywacze wpadli na gorącym uczynku

Redakcja, 29.10.2018, 21:57

Dwaj sieradzcy policjanci w czasie wolnym od służby interweniowali wobec włamywaczy do domu jednorodzinnego. Wspólnie z wezwanymi na miejsce funkcjonariuszami ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali trzech sprawców. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

21 października br. dyżurny sieradzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego w trakcie budowy. Sprawcy wyłamali drzwi do budynku, a z jego wnętrza skradli elektronarzędzia, narzędzia budowlane i przewody elektryczne. Włamywacze wycięli i ukradli zamontowane w budynku okien. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na 8 tysięcy złotych.

Okazało się, że włamywacze na tym nie poprzestali i dwa dni później postanowili powiększyć swój łup. W godzinach wieczornych ponownie pojechali do ograbionego wcześniej domu. Tym razem wyłamali zabezpieczenia otworów okiennych. Kiedy penetrowali budynek, zostali "nakryci" przez przejeżdżających w pobliżu sieradzkich funkcjonariuszy, którzy w tym czasie byli już po służbie. Natychmiast zaalarmowali dyżurnego sieradzkiej Policji.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze ogniwa patrolowego. Kilka minut później włamywacze byli już w rękach stróżów prawa. Podejrzewani zdążyli jednak wyrwać i odciąć rozprowadzone w ścianach przewody instalacji elektrycznej. Mienie, które mogło paść łupem sprawców wycenione zostało przez pokrzywdzonego na około 6 tysięcy złotych. Jego kradzieży zapobiegła szybka i skuteczna reakcja policjantów. Funkcjonariusze przeszukali samochód zaparkowany w okolicach budowy, którym poruszali się sprawcy. W jego wnętrzu odnaleźli zdemontowane wcześniej przewody. Policjanci ujawnili również dwie dealerki z grama marihuaną oraz około 2 gramów substancji niewiadomego pochodzenia.

Mężczyźni zostali przewiezieni do sieradzkiej komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Podejrzani to mieszkańcy powiatu sieradzkiego w wieku 24, 26 i 37 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, usiłowania włamania, a 24-latek dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających. Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór. Za dokonane przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj