Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Chopin na strunach

Redakcja, 29.10.2018, 21:52

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

"To już koniec" - tymi słowy Sławomir Cieślak wybudził z letargu sieradzką publiczność, nieskorą opuścić salę koncertową szkoły muzycznej, zasłuchaną w brzmienie strun, spod których rozbrzmiewała muzyka Fryderyka Chopina.

← REKLAMA

Na scenie przez ponad godzinę czarowali melomanów członkowie tria jazzowego: Maciej Strzelczyk - skrzypce, Romuald Erenc - gitara i Piotr Rodowicz - kontrabas. Muzycy wykonali szereg utworów naszego narodowego kompozytora, ale w jazzowej, swobodnej interpretacji. Podstawą koncertu była improwizacja - utwory Chopina były jedynie pretekstem do rozwijania zawartych w nich myśli i pomysłów. Piotr Rodowicz zwracając się do uczniów szkoły ciekawie opowiadał o tym, co za chwilę wydarzy się w przestrzeni muzycznej.

Ale to nie wszystko. Koncert rozpoczął się od występu grupy uczniów, którzy wcześniej uczestniczyli w pierwszych w 34 - letniej historii szkoły, warsztatach jazzowych. Tajniki muzyki jazzowej w bardzo przystępny sposób ujawniał czterdziestoosobowej grupie uczniów Maciej Strzelczyk. Kto chciał, to grał, inni przysłuchiwali się zajęciom i z uwagą chłonęli zupełnie nowe, wręcz rewolucyjne uwagi mistrza. Efekt dość krótkiej pracy uczniów był imponujący. Publiczność doceniła pierwsze kroki uczniów, na zupełnie nowym polu muzyki jazzowej, gromko nagradzając młodzież brawami. Bakcyl muzyki jazzowej został zaszczepiony. Czy się rozprzestrzeni? Czas pokaże. Może któryś z dzisiejszych uczestników warsztatów w przyszłości znajdzie swoje miejsce na scenie jazzowej. Oby.

Organizatorzy Towarzystwo Muzyczne FERMATA i PSM I st. w Sieradzu bardzo dziękują Urzędowi Miasta Sieradza za wsparcie finansowe koncertu, a uczniowie uczestniczący w warsztatach wyrażają wdzięczność MPWiK w Sieradzu za wspaniałe, nowe, muzyczne doświadczenia.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj