Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

O więzieniu w muzeum

Redakcja, 19.10.2018, 16:30

Sieradzki zakład karny przygotował dla mieszkańców miasta i okolic ciekawą atrakcję. Na zaproszenie dyrektora Muzeum Okręgowego w Sieradzu, w dniu 16 października br., kpt. Michał Bogus - rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Sieradzu, wygłosił na terenie muzeum wykład dotyczący funkcjonowania sieradzkiej jednostki penitencjarnej.

← REKLAMA

Celem zorganizowanego spotkania było zapoznanie mieszkańców miasta ze specyfiką i obszarem działalności sieradzkiego więzienia oraz jego historią, której początki sięgają drugiej połowy lat 30-tych XIX w. Przez ten trwający prawie 200 lat okres, sieradzkie więzienie na trwałe wpisało się w krajobraz miasta.

W pierwszej części spotkania zaprezentowane zostały okoliczności powstania oraz obszerny rys historyczny jednostki funkcjonującej nieprzerwanie od 1836 r. Następnie przedstawiono gościom informacje dotyczące aktualnej sytuacji sieradzkiego zakładu. Zaprezentowano cele i zadania z jakimi na co dzień ma do czynienia sieradzka Służba Więzienna. Goście mogli również zapoznać się ze strukturą organizacyjną jednostki oraz specyfiką służby w poszczególnych pionach zakładu.

W związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, ostatnim elementem wykładu była projekcja filmu promującego stulecie funkcjonowania więziennictwa w niepodległej Polsce.

źródło: ZK Sieradz/kpt. Michał Bogus
Fot. ZK Sieradz/por. Mariusz Pączek

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj