Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Śmierć rowerzystki

Redakcja, 04.10.2018, 12:58

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Policja wyjaśnia okoliczności śmiertelnego potrącenia rowerzystki, do którego doszło na ulicy Wojska Polskiego w Sieradzu. Warunki atmosferyczne wymagają większej ostrożności, zwracania uwagi na widoczność, elementy odblaskowe oraz zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy pojazdami.

← REKLAMA

W czwartek 4 października br. około godziny 5.40 na ulicy Wojska Polskiego w Sieradzu doszło do śmiertelnego potrącenia 57-letniej rowerzystki. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym marki VW Golf, jadąc w kierunku centrum miasta, podjął manewr wyprzedzania jadącej w tym samym kierunku rowerzystki, która ubrana była w kamizelkę odblaskową.

Z nieustalonych na chwilę obecną powodów w trakcie wykonywania tego manewru potrącił kierującą rowem. Kobieta w wyniku odniesionych obrażeń, pomimo podjętej na miejscu reanimacji zmarła.

21-letni kierowca golfa był trzeźwy, zaś od kobiety zostanie pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Niestety jest to w ostatnim czasie drugie śmiertelne potrącenie tzw. niechronionych. Dlatego też już kolejny raz policja zwraca się z apelem do kierowców o ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że aktualnie szybko zapada zmierzch a także później nastaje świt. Aktualnie dzień jest krótszy od najdłuższego już o ponad 5 godzin. Dlatego też piesi jak i rowerzyści są wtedy mniej widoczni. W związku z tym, szczególnie w terenie zabudowanym kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu, gdyż prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj