Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Dzień muzyki w PSM

Redakcja, 03.10.2018, 01:23

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Nie dla wszystkich chętnych wystarczyło miejsca w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu podczas koncertu z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

← REKLAMA

W dzień imprezy, 2 października, dotarła smutna wiadomość o śmierci Charles'a Aznavoura. Mistrz zmarł w swoim domu w Alpilles w wieku 94 lat. Artyści oddali hołd nestorowi francuskiej piosenki, dedykując koncert pamięci Aznavoura. Nie mogło być inaczej, wszak Charles Aznavour jest dla Chrisa Schittulli'ego, wokalisty koncertu, najważniejszym wykonawcą i twórcą piosenek znad Sekwany.

Chris, któremu akompaniował znakomity polski pianista jazzowy Bogdan Hołownia, rozpoczął koncert od wielkiego przeboju Aznavoura La Bohème. Muzycy serwowali sieradzkiej publiczności wiele piosenek francuskich, ale także polskich z francuskim tekstem. Oprócz szlagierów Edith Piaf, Yves'a Montand'a, Gilbert'a Bécaud czy Michel'a Legrand'a mieliśmy okazję wysłuchać nowych wersji utworów Wasowskiego i Przybory, Agnieszki Osieckiej i Jacka Cygana.

Do wspólnego śpiewania, początkowo trochę nieśmiało, ale z czasem coraz odważniej włączała się zgromadzona publiczność. Na uwagę zasługiwał subtelny i bardzo wysmakowany akompaniament Bogdana Hołowni, który otrzymywał gromkie brawa po każdej solówce. Dziewięćdziesiąt minut koncertu minęło nie wiadomo kiedy. Artyści kilkakrotnie bisowali. Owacjom nie było końca.

Organizatorem uroczystego koncertu z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki było Towarzystwo Muzyczne FERMATA i Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu. Przedsięwzięcie wsparł finansowo Urząd Miasta Sieradza.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj