Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Wkrótce rower miejski

Redakcja, 11.09.2018, 09:32

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Nextbike Servis rozpoczął montaż systemu roweru miejskiego w Sieradzu. W mieście powstanie w sumie 12 stacji wojewódzkiego roweru publicznego oraz 1 parking rowerowy.

← REKLAMA

Łącznie 104 rowery, które będą do dyspozycji mieszkańców i gości to efekt współpracy sieradzkiego magistratu z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi.

"Rowerowe Łódzkie", w ramch którego powstają stacje, jest projektem zlokalizowanym przy trasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w 10 miastach regionu. Są to: Koluszki, Kutno, Łask, Łowicz, Łódź, Sieradz, Skierniewice, Zduńska Wola, Zgierz i Pabianice. W sumie Wojewódzki Rower Publiczny to 15 parkingów, 125 stacji rowerowych i 1002 rowery.

Na stacjach będzie można wypożyczyć rower IV generacji, który będzie wyposażony w GPS i terminal umożliwiający wypożyczenie i zwrot roweru. Opłata ma być wzorowana na systemie łódzkiego roweru publicznego, przy czym każdy z partnerów może wprowadzić własne ulgi w opłatach. Najniższe opłaty będą za doprowadzenie roweru do stacji, przy czym wypożyczenie roweru do 20 minut będzie bezpłatne natomiast do 1 godziny kosztować będzie 1,00 zł.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12817 (IP: *.*.63.18), 19.09.2018, 10:22
  fajna sprawa obawiam się tylko by sieradzcy wandale nie zniszczyli tych rowerów bo ich lokalizacja nie wszędzie jest logiczna -np. brak oświetlenia miejsc; po co np. Rynek i Urząd Miasta ,dla kogo stacja na PKP Sieradz -Warta?
  -2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj