Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Aktywizacja zawodowa osadzonych

Redakcja, 04.08.2018, 12:18

Sieradzka jednostka penitencjarna przeprowadziła kolejny cykl szkoleniowo-kompetencyjny dla skazanych.

← REKLAMA

Tym razem szkolenie odbywało się na terenie Oddziału Zewnętrznego Zakładu Karnego w Sieradzu, gdzie wiedzę i umiejetności zdobywała kilkunastoosobowa grupa skazanych. Kurs składał się ze szkolenia zawodowego ''Magazynier z obsługą wózka widłowego z wysokością do 3,5 m zakończonego egzaminem UDT'' oraz szkolenia kompetencyjnego ''Aktywizacja zawodowa - sposoby poszukiwania pracy''.

Realizacja cykli szkoleniowych była możliwa dzięki uczestnictwu sieradzkiej jednostki w projekcie ''Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności ' finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Na 2018 rok Zakład Karny w Sieradzu zaplanował łącznie realizację 6 cykli szkoleniowo-kompetencyjnych realizowanych i finansowanych w ramach POWER 2014-2020. Przeprowadzone szkolenia przygotują skazanych opuszczających mury więzienia do zawodu tynkarza, malarza, szwacza maszynowego, czy też magazyniera z obsługą wózka widłowego. Pozwoli to na łatwiejsze odnalezienie się na rynku pracy, a tym samym ułatwi właściwy powrót do funkcjonowania w społeczeństwie po zakończeniu izolacji penitencjarnej.

Fot. ZK Sieradz/Michał Bogus

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj