Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Dofinansowanie na przebudowę ul. Żabiej

Redakcja, 18.06.2018, 01:40

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Miasto Sieradz otrzymało prawie 2 mln zł dotacji celowej na przebudowę ul. Żabiej w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

← REKLAMA

Przebudowa ul. Żabiej w Sieradzu to szeroki zakres prac dla wykonawcy, w tym roboty drogowe, instalowanie znaków drogowych, malowanie nawierzchni, rurociągi do odprowadzania wody burzowej, instalacje zasilania elektrycznego, instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego.

Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę ul. Żabiej na całej długości od ul. Szewskiej do ul. Sienkiewicza oraz przebudowę łącznika od ul. Żabiej do ul. Dominikańskiej. Prace polegać będą na wykonaniu robót przygotowawczych pomiarowych, rozbiórkowych, robót ziemnych związanych z budową jezdni, zjazdów, chodników, ciągu pieszo-jezdnego, wykonanie koryta oraz warstw wzmacniających podłoże i warstw podbudowy, ustawienie krawężników i obrzeży.

Wykonawca wykona roboty nawierzchniowe związane z budową jezdni, zjazdów, chodników, utwardzeń, ścieków przy krawężnikach. Co ważne zakres prac obejmuje także regulację urządzeń w drodze i wymianę elementów odwodnienia liniowego. Na ul. Żabiej uregulowana zostanie kanalizacja deszczowa i odwodnienia, pojawi się nowe oświetlenie.

Wartość kontraktu opiewa na 3 210 000 zł brutto. Przetarg na wykonanie prac wygrała sieradzka firma Bud-Trans. Wartość dotacji celowej to 1 916 188,00 PLN (jest to 80% wartości kosztów kwalifikowanych zadania wynoszących 2 395 235,00 PLN )

Sieradzki wykonawca ma czas do 31 października 2018 roku.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12814 (IP: *.*.98.83), 02.08.2018, 03:27
  A czemu nie poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowanie na ul.Janap Pawła i ul.1 maja??? o które wszyscy się domagają. Ile osób ma jeszcze zginąć i stracić zdrowie aby w końcu ktoś zrozumiał, że tam jest taki ruch w ciągu 1h jak przez cały tydzień na jakiejś ul. Żabiej. Ile osób zgnięło i ile zostało rannych na ul.żabiej a ile na feralnym skrzyżowaniu ?????? Czy nike tego nie widzi policja chyba robi notatki i widzi , że temat się powtarza były artykuły, sesje rady i cisza ???
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj