Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Tymczasowy areszt za pobicie sąsiada

Redakcja, 02.05.2018, 22:46

Sieradzcy policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę, którzy wtargnęli do mieszkania 49-letniego sąsiada i dotkliwie go pobili.

← REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielę 29 kwietnia br. około godz. 19.30 w Sieradzu. 3 -letni mężczyzna, jego 34-letnia siostra oraz ich wspólna znajoma bezprawnie weszli do mieszkania 49-latka i zaatakowali go. Napastnicy zadawali swej ofierze uderzenia po głowie i całym ciele. Po pobiciu mężczyzny sprawcy grozili mu również uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia.

Po kilku godzinach pokrzywdzony 49-latek o całym zdarzeniu poinformował policję. Pobity mężczyzna z powaznymi obrażeniami trafił do sieradzkiego szpitala. Tego samego dnia 38-letni napastnik oraz jego siostra byli już w rękach sieradzkich stróżów prawa. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Mężczyzna miał ponad 1 promil, natomiast u jego siostry alkomat wskazał obecność ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Noc spędzili oni w policyjnym areszcie.

Czynności prowadzone w tej sprawie przez sieradzkich śledczych doprowadziły również do ustalenia trzeciego napastnika. Okazało się, że była to 34-letnia kobieta, która została zatrzymana następnego dnia po zdarzeniu. Wszyscy sprawcy pobicia zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Sieradzu.

Materiał zebrany w sprawie przez sieradzkich policjantów pozwolił na postawienie zarzutów całej trójce agresorów. Odpowiedzą oni za pobicie, naruszenie miru domowego oraz groźby karalne, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Sieradzu sąd zastosował wobec 38-letniego mężczyzny tymczasowy 2-miesięczny areszt. Natomiast obydwie sprawczynie zostały objęte policyjnym dozorem.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj