Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Targowisko w nowej odsłonie

Redakcja, 18.04.2018, 11:36

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Lokalna firma Grafit będzie wykonawcą modernizacji tzw. zielonego ryneczku przy ul. Jana Pawła II w Sieradzu. Prace ruszą już w maju, a zakończyć się powinny w październiku br.

← REKLAMA

- Zapewniam, że na czas inwestycji nie rozstajemy się z tym miejscem i dla osób tam handlujących będzie przeznaczony fragment parkingu przed marketem sieci "Biedronka" - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Zmiana funkcjonalności i wyglądu "zielonego ryneczku" kosztować będzie blisko 2,5 mln zł. Na inwestycję Urząd Miasta zdobył dofinansowanie w wysokości 983 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

- Milion złotych to duże wsparcie przy realizacji tego projektu. Wreszcie w cywilizowanych warunkach będzie można dokonywać zakupu produktów regionalnych. Przeniesiemy ten handel regionalny w XXI w. - tłumaczy Paweł Osiewała.

Tzw. zielony ryneczek po zakończeniu prac ma być utwardzony, oświetlony, przyłączony do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Targowisko zostanie wyposażone w odpływ wody deszczowej, będzie posiadać miejsca parkingowe, budynki administracyjne oraz sanitarnohigieniczne, punkty gromadzenia odpadów.

Zgodnie z planami Urzędu Miasta Sieradza nowy ryneczek będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 20.00.

Powierzchnia handlowa składać się będzie z części zadaszonej i niezadaszonej. W części zadaszonej znajdzie się 39 boksów handlowych wraz z ekspozycją oraz 15 pawilonów handlowych, a w części niezadaszonej - 71 miejsc handlowych. Projekt zakłada wyposażenie targowiska w miejsca i konstrukcje do ekspozycji owoców i warzyw. Cześć zadaszona jest zaprojektowana tak, by na targowisko mógł wjechać samochód dostawczy z towarem. Wokół części handlowej powstaną miejsca wypoczynku: ławki i strefy zieleni, a także estetyczne kioski handlowe. Ponad 40% przestrzeni będzie dedykowana dla produktów regionalnych.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_12807 (IP: *.*.176.133), 28.05.2018, 23:06
  Tak nareszcie coś fajnego a nie tylko MacDonaldy budować.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_12813 (IP: *.*.156.234), 02.08.2018, 00:09
   Mac też jest fajny!
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12838 (IP: *.*.65.44), 23.06.2019, 20:32
  Kiedy otwarcie zielonego ryneczku
  planowane?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj