Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

82-latka ukradła portfel

Redakcja, 12.04.2018, 14:53

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Policjanci ustalili nieuczciwą klientkę sklepu, która wykorzystała pozostawiony przez inną osobę portfel i ukradła go. 82-latka na widok policyjnego radiowozu usiłowała się schować pomiędzy blokami.

← REKLAMA

We wtorek 10 kwietnia br. około godziny 13.00 mieszkanka Sieradza robiła zakupy w jednym z marketów na terenie miasta. Gdy doszła do kasy, wyciągnęła portfel, a następnie pieniądze, którymi zapłaciła za zakupiony towar. Odruchowo zapamiętała, że tuż za nią stała starsza pani. Po zabraniu zakupów poszła do domu. Dopiero wieczorem zorientowała się, że na ladzie zostawiła portfel, w którym były dokumenty oraz 500 złotych.

Następnego dnia rano poszła do sklepu, jednak sprzedawczyni stwierdziła, że nikt nie zwrócił portfela. Sieradzanka zgłosiła kradzież policji. Kryminalni szybko ustalili, że potencjalna złodziejka mogła się nagrać na jednym z systemów monitoringu, a ponadto dysponowali dość szczegółowym rysopisem podejrzewanej. Trafił on do wszystkich patroli na terenie miasta.

Jeszcze tego samego dnia około godziny 17.00 policjanci z ogniwa patrolowego zauważyli na ulicy Piłsudskiego w Sieradzu starszą panią, której wygląd pasował do podanego wizerunku. Kobieta na widok radiowozu gwałtownie zmieniła kierunek marszu, usiłując się schować pomiędzy okoliczne bloki mieszkalne. Policjanci zawrócili i podjechali do niej. Udawała, że ich nie widzi i nie chciała się zatrzymać. Po chwili zrezygnowana wsiadła do radiowozu.

Łamiącym się głosem stwierdziła, że w domu ma portfel, który skradła dzień wcześniej. Dodała, że nic z niego nie zabrała. Kilkanaście minut później w trakcie przeszukania oddała go policjantom. 82-letnia mieszkanka Sieradza została przewieziona do komendy, gdzie usłyszała zarzut kradzieży. Nie potrafiła jednak podać powodu swojego zachowania. Dodała, że zamierzała go oddać, gdyż cały czas myślała o tym zdarzeniu. Wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze.

Starszej pani grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12797 (IP: *.*.41.5), 14.04.2018, 17:37
  Przyczyna kradzieży? Żebracza emerytura i tyle w temacie!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj