Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ukradli monitory z uczelni

Redakcja, 24.03.2018, 23:00

Już trzy godziny po zgłoszeniu kradzieży sieradzcy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych. Wspólnicy wykorzystali otwarte drzwi pracowni jednej z uczelni i ukradli 9 monitorów. Funkcjonariusze odzyskali je w lombardzie.

← REKLAMA

W środę 21 marca br. sieradzka policja została powiadomiona o kradzieży 9 sztuk monitorów komputerowych o łącznej wartości 1440 złotych. Monitory te zostały skradzione z terenu z oddziału zamiejscowego jednej ze szkół wyższych.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili, że w okolicach szkoły, jak i w jej wnętrzu, przebywał znany im młody mężczyzna wraz ze swoim młodszym kolegą. Szybko ustalono dane personalne nieletniego oraz miejsce jego zamieszkania.

15-letni mieszkaniec Sieradza nie był zaskoczony wizytą policjantów. Szybko przyznał się do kradzieży monitorów, oddając jeden z nich, który miał w domu. Godzinę później usłyszał zarzut kradzieży mienia, do której się przyznał. Jednocześnie odzyskano także kolejne monitory, które zostały wstawione do jednego z sieradzkich lombardów.

W godzinach popołudniowych zatrzymano także 19-letniego wspólnika nieletniego. Również on w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do kradzieży. Jak stwierdził, do kradzieży doszło kilka dni wcześniej. Wspólnicy weszli na teren uczelni, gdyż chcieli skorzystać z Internetu. Gdy zobaczyli, że drzwi pracowni są otwarte i wewnątrz nikogo nie ma, postanowili zabrać stojące tam monitory, które zamierzali sprzedać.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie i na drugi dzień usłyszał zarzut kradzieży mienia. Dorosłemu sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności, zaś postępowanie nieletniego oceni Sąd Rodzinny. Odzyskane w większości mienie zostanie zwrócone uczelni.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj