Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nowe autobusy wkrótce

Redakcja, 19.03.2018, 00:28

Dzięki decyzji Zarządu Województwa Łódzkiego, na projekty komunikacyjne w regionie przeznaczonych zostanie dodatkowe 100 mln zł. Zyska na tym także Sieradz, na którego ulicach pojawią się kolejne nowe autobusy.

← REKLAMA

Przypomnijmy, że konkurs na dofinansowanie projektów dotyczących "Transportu niskoemisyjnego", którego wyniki ogłoszone były w ubiegłym roku, cieszył się ogromną popularnością. - Wpłynęły na niego tylko dobre i bardzo dobre wnioski - przyznaje marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Ograniczona pula środków - 115 mln zł - pozwoliła z początku dofinansować cztery z nich: pabianicki odcinek Tramwaju Metropolitalnego, wojewódzki rower publiczny oraz zakup ekologicznych autobusów dla Łasku i Bełchatowa. Zarząd Województwa Łódzkiego robił jednak wszystko, żeby możliwe było takie przesunięcie środków finansowych, by znalazły się pieniądze na pozostałe projekty oczekujące na dofinansowanie. Długie negocjacje z Komisją Europejską skończyły się sukcesem.

- Mamy zgodę na przesunięcie środków z działania zatytułowanego "Transport multiumodalny", które nie cieszyło się dużym powodzeniem, na transport niskoemisyjny. Natychmiast zdecydowaliśmy o przesunięciu 25 mln euro na ten cel - mówi marszałek Witold Stępień.
To oznacza, że na wsparcie mogą liczyć wszystkie projekty oczekujące na dofinansowanie, które po ocenie merytorycznej znalazły się na liście rezerwowej konkursu. Są to wnioski złożone przez Łódź, Skierniewice, Radomsko i właśnie Sieradz.

Sieradzki projekt dotyczy zakupu i wymiany autobusów w MPK Sieradz w celu osiągnięcia niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności miejskiej. Wartość projektu to 3,1 mln zł a dofinansowanie - 2,1 mln zł. Dzięki dofinansowaniu na ulice miasta wyjadą trzy nowe autobusy klasy midi, a więc podobne do tych, które w ostatnim czasie zbogaciły miejski tabor. Przypomnijmy, że także dzięki unijnej dotacji w Sieradzu jeżdzi już 6 nowych solarisów, a w marcu tego roku w MPK pojawią się kolejne dwa.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj