Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Strażnicy mają nowe auto

Redakcja, 19.02.2018, 03:30

Fiat doblo to nowy nabytek Straży Miejskiej w Sieradzu. 90 tysięcy złotych, za które zakupiony został pojazd, przekazał Urząd Miasta Sieradza.

← REKLAMA

To drugie auto tej samej marki w zasobach Straży Miejskiej w Sieradzu. Pierwsze ma 7 lat. Auta pozwalają strażnikom na szybsze dotarcie na miejsce interwencji, zwłaszcza zimą gdy potrzebna jest pomoc bezdomnym czy nietrzeźwym. Tylko w tym sezonie zimowym strażnicy odwieźli do schroniska pięciu bezdomnych, którym groziło wyziębienie. Pojazd specjalny będzie służył strażnikom miejskim także do ochrony ładu i porządku publicznego na terenie miasta Sieradza, zwłaszcza w przypadku dewastacji mienia.

Nowy samochód spełnia wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Transportu, które ujednoliciło kolorystykę i oznakowania pojazdów Straży Gminnych/ Miejskich na terenie całego kraju. Zabudowa i wyposażenie pojazdu zostało specjalnie zaadoptowane i dostosowane do specyfiki pracy wykonywanej przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Sieradzu.

Straż Miejska posiada także rowery, dzięki którym patroluje miasto w sezonie letnim: od maja do końca września.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj