Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Szybki internet wkrótce w Sieradzu

Redakcja, 30.11.2017, 12:51

Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Miasto Sieradz oraz firma telekomunikacyjna Orange podpisały porozumienie w sprawie rozwoju sieci światłowodowej.

← REKLAMA

Orange Polska zbuduje w Sieradzu sieć szybkiego światłowodowego internetu, w zasięgu której do końca 2019 roku znajdzie się prawie 9,5 tys. gospodarstw domowych w mieście. Operator planuje przeznaczyć na ten cel ponad 7,7 mln złotych. Do światłowodu zostaną podłączone także miejscowe szkoły. Dziś przedstawiciele władz Sieradza i Orange Polska podpisały porozumienie, którego celem jest zapewnienie sprawnej realizacji inwestycji.

Porozumienie o współpracy pomiędzy Orange Polska a władzami Sieradza pozwoli stworzyć warunki dla efektywnego przebiegu inwestycji, m.in. skrócić czas wykonania robót technicznych, a także przeprowadzić je w sposób jak najbardziej przyjazny dla mieszkańców.

Inwestycja będzie w całości finansowana z własnych środków Orange Polska. Doprowadzenie sieci światłowodowej do mieszkań i domów nie będzie wiązać się z żadnymi kosztami dla mieszkańców. Ze Światłowodu Orange będą mogły skorzystać także sieradzkie szkoły, siedziby firm czy instytucji. Na podstawie porozumienia z Ministerstwem Cyfryzacji Orange podłączy światłowodowy internet do 18 sieradzkich szkół, które będą mogły zostać włączone w Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. W całym województwie łódzkim operator podłączy do światłowodu 300 szkół. Oprócz współpracy w zakresie budowy sieci oraz informowania mieszkańców o realizowanej inwestycji, porozumienie przewiduje także działania wspierające edukację cyfrową mieszkańców.

Inwestycja w Sieradzu to element jednego z najbardziej ambitnych programów inwestycyjnych w historii firmy. W sumie w latach 2016-2020 Orange Polska planuje przeznaczyć na rozwój sieci światłowodowej w Polsce ponad 4,2 mld zł. Dzięki temu z superszybkiego internetu o prędkości nawet 600 Mb/s będzie mogło skorzystać ponad 5 mln gospodarstw domowych w kraju.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_12781 (IP: *.*.27.34), 02.12.2017, 14:05
  Nareszcie jakieś dobre wieści, wkońcu będzie na hetmańskim dostępne coś co ma się jakoś do standardów w Europie, a nie "superszybkie" LTE o prędkościach rzędu kilobitów/s :)
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12784 (IP: *.*.172.21), 04.12.2017, 14:54
  Może mapkę by wstawić w dobrej jakości.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12793 (IP: *.*.147.222), 05.02.2018, 23:21
  Jest gdzieś rozpisane do jakich bloków będą podłączać światłowód czy nic takiego nie ma? Ewentualnie ta mapka w wyższej rozdzielczości?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj