Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Uczeń II LO finalistą ogólnopolskiego konkursu

Redakcja, 17.11.2017, 14:25

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Arkadiusz Gzik, uczeń trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu, został finalistą czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim"

← REKLAMA

Arek nie znalazł się w tym konkursie przypadkiem. - Dwa lata temu przy jakiejś okazji zaczęliśmy rozmawiać o Kaczmarskim. Arek bardzo interesował się jego twórczością i kiedy później natrafiłam na informację o konkursie Fundacji Underground, pomyślałam, że jeśli ktoś miałby zostać jego uczestnikiem, to tylko Arek - mówi Aleksandra Mielczarek-Hofman, nauczycielka języka polskiego w "Żeromskim".

- Muzyka Jacka Kaczmarskiego interesuje mnie ze względu i na atrakcyjność aranżacji, i na aktualność tekstów jego utworów. Mimo że powstały one kilkadziesiąt lat temu, wciąż pobudzają do refleksji nad tematami, nad którymi na co dzień człowiek się nie zastanawia - dodaje Arkadiusz Gzik.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Uczestnicy musieli napisać prace poświęcone konfliktom narodów i limerykowi jako formie literackiej, a potem zawarte w nich tezy obronić przed komisją złożoną z profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ostatnim etapem było napisanie limeryku na temat małej ojczyzny, czyli najbliższego otoczenia autora pracy.

Finałowej części konkurs, zorganizowanej w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, towarzyszył bogaty program artystyczny. Złożyły się na niego m.in. dwa koncerty poświęcone twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Organizatorem "Lekcji historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim" jest krakowska Fundacja Underground przy wsparciu i pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Pamięci Narodowej, Narodowego Centrum Kultury, Muzeum Armii Krajowej, Marszałka Województwa Małopolskiego i Miasta Kraków.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj