Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Mieszkania socjalne gotowe!

Redakcja, 13.11.2017, 12:15

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Dobiegła końca przebudowa budynku przy ul. Wojska Polskiego w Sieradzu, w którym dawniej mieścił się Powiatowy Urząd Pracy w Sieradzu.

← REKLAMA

Budynek ma już odbiór techniczny. Gdy zostanie dopuszczony do użytku, możliwe, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia wprowadzą się do niego pierwsze rodziny.

Budynek przy Wojska Polskiego ma nową, jasną elewację, pięć kondygnacji, parking i pas zieleni, 28 mieszkań i piwnice. W niczym nie przypomina już dawnego, zniszczonego PUP.

W ramach przebudowy nastąpiła zmiana układu funkcjonalnego pomieszczeń, wymieniono stolarkę zewnętrzną i wewnętrzną. Budynek jest docieplony, ma wymienione wszystkie instalacje służące jego funkcjonowaniu. Wykonawca doprowadził przyłącza, postawił ogrodzenie. Wykonano także przebudowę odcinka drogi wewnętrznej pomiędzy zjazdami z drogi krajowej nr 83 oraz miejsca parkingowe i ciąg pieszy wzdłuż tej drogi.

W budynku zostały przebudowane ścianki działowe na poszczególnych kondygnacjach, wymienione zostały podłogi na kondygnacjach mieszkalnych, dobudowane kominy, wymienione pokrycie dachu.

Budynek już niebawem będzie zasiedlany. Lokale - zgodnie z wymogami dofinansowania - muszą być przeznaczone dla lokatorów socjalnych.

- Ci, którzy mieszkają już w zasobach socjalnych i chcieliby poprawić sobie warunki będą mieli możliwość na przydział przy Wojska Polskiego ale pod warunkiem, że spłacają swoje długi, płacą czynsz regularnie i dbają o swoje lokum - mówił podczas konferencji prasowej wiceprezydent Rafał Matysiak.

Blok przy ulicy Wojska Polskiego ma ponad 1600 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Powierzchnia mieszkań to prawie 1100 metrów kwadratowych. Najmniejsze ma 27,68 m2, największe 47,93 m2, Wyposażone są w łazienki z prysznicem, umywalką i toaletą oraz kuchnię z kuchenką i zlewozmywakiem. Przebudowa obiektu rozpoczęła się w lipcu 2016 roku, a jej koszt to 2 750 000 z czego dofinansowanie z Banku Gospodarki Krajowej to prawie 1 100 000 zł.

Inwestorem jest Miasto Sieradz, wykonawcą PBHU "Saf-Bud" z Sieradza. Budowanie i zapewnienie mieszkań socjalnych jest jednym z zadań własnych każdej gminy.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_12779 (IP: *.*.231.101), 24.11.2017, 16:46
  za co ludzie ,, bezrobotni- potrzebujący" dostają te mieszkania. Śmiało można jechać na Eleatorową w Sieradzu w jakim poszanowaniu jest budynek. Jestem ciekaw ile z osób tam mieszkających płaci czynsz ?
  a korzystający z pomocy MOPSU ...... matki wychowujące samotnie dzieci ... dobrze trzeba pomóc ale kiedy taka matka rodzi kolejne dziecko ? jak ...pytam jak ? niepokalane poczęcie- wiatropylne są Tym bardziej kiedy dziecko ma tego samego ojca
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12780 (IP: *.*.230.38), 26.11.2017, 20:23
  KIEDY KOLEJNY REMONT GENERALNY JAK WPROWADZĄ SIĘ TAM SIERADZKIE MENELE
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12782 (IP: *.*.118.2), 02.12.2017, 22:46
  nie kazdy z mieszkanców socjalek to menel
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12785 (IP: *.*.53.83), 07.12.2017, 20:27
  chyba nie wiesz co mówisz, zaczne z drugiej strony czemu nie pokazują budynku za pół roku, za rok, po dwóch latach ? tylko po wybudowaniu jak jest nowy, następna sprawa socjal w kraju to jest menelstwo i patologia Ludzie którzy potrzebują pomocy umierają w brudzie i samotności bo nikt ( MOPS ) o nich nie pamięta a PATLOLOGIA - SOCJAL drze mordę od progu w Mopsie. Wiadomo kto więcej ryczy ten więcej ugra.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj