Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Bezrobotnych mniej

Redakcja, 13.11.2017, 01:11

Od grudnia 2015 r. z list zarejestrowanych bezrobotnych na terenie Sieradza ubyło blisko 900 osób. Dobra koniunktura na rynku pracy w stolicy regionu sieradzkiego przekłada się pozytywnie na statystyki bezrobocia w całym powiecie.

← REKLAMA

W grudniu 2015 r. Powiatowy Urząd Pracy w Sieradzu, w swoich rejestrach miał odnotowanych 2125 bezrobotnych mieszkańców miasta. Na koniec przedostatniego kwartału tego roku, liczba zarejestrowanych bez pracy sieradzan spadła do 1226 osób.

- To, że coraz więcej mieszkańców naszego miasta ma pracę, to konsekwentna realizacja obietnic wyborczych, poparta ciężką pracą. Jako samorząd robimy bardzo dużo, by tych miejsc pracy w naszym mieście przybywało. Dbamy nie tylko o sprowadzanie nowych inwestorów, ale także o tych już tutaj działających i pozytywny klimat wokół Sieradza - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Kolejny rok może być dalszym spadkiem bezrobocia, bo w mieście pojawią się nowe inwestycje.

Dobra koniunktura na rynku pracy w stolicy regionu sieradzkiego, pozytywnie wpływa również na statystyki bezrobocia w całym powiecie. Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy na koniec września 2017 r. stopa bezrobocia w powiecie sieradzkim wynosiła 6,1 proc. To piąty wynik w całym województwie łódzkim (dwa inne powiaty: bełchatowski i łowicki mają identyczne statystyki).

Dla porównania na koniec września 2017 r. bezrobocie w powiecie zduńskowolskim wynosiło 7,8 proc. , w wieluńskim 7,2 proc. a w łaskim 9,5 proc. Spośród 24 powiatów i miast na prawach powiatu województwa łódzkiego, najwyższe bezrobocie notowane jest w powiecie kutnowskim (9.9 proc.). Najlepiej sytuacja wygląda w powiecie skierniewickim (4,3 proc.).

Bezrobocie, liczone dla całego województwa łódzkiego, na koniec września wynosiło 7,1 proc. W Polsce zaś 6,9 proc.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj