Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

"Mechanik" programuje z MEN

Redakcja, 31.10.2017, 10:51

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu wziął udział w pilotażowym programie Ministerstwa Edukacji Narodowej polegającym na upowszechnianiu wśród uczników programowania komputerowego.

← REKLAMA

Głównym celem programu "Pilotażowe wdrożenie programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne oraz programy autorskie w szkołach" było wprowadzenie i sprawdzenie w praktyce szkolnej powszechnej nauki programowania. Ministerstwo szuka bowiem rozwiązań wprowadzających programowanie do edukacji formalnej, również w oparciu o nową podstawę programową.

- Efektem udziału naszej szkoły w tym pilotażu jest autorski program nauczania informatyki na poziomie rozszerzonym w klasach II, III i IV technikum informatycznego. Wypracowaliśmy również wnioski co do zapisów nowej podstawy programowej, wprowadzającej programowanie do edukacji formalnej - wyjaśnia Justyna Gmerek, p.o. dyrektor ZSP nr 1.

Program opracowało troje nauczycieli: Krzysztof Pytel, Andrzej Jurkowski i Cecylia Brzezińska-Szczesiak. Jeden z nich - Krzysztof Pytel - w ramach pilotażu uczestniczył w konferencji szkoleniowej o innowacjach w edukacji oraz w szkoleniu "Podniesienie umiejętności i kompetencji w zakresie nauczania programowania na wszystkich etapach edukacyjnych".

W ministerialnym pilotażu wzięły udział 1592 szkoły z całego kraju, w tym 80 z województwa łódzkiego - 48 podstawowych, 22 gimnazjalne i 10 ponadgimnazjalnych.

Fot. Powiat Sieradzki

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj