Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Szkoła muzyczna pełna uczniów

Redakcja, 18.10.2017, 07:40

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Tradycją stało się, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkole muzycznej odbywa się uroczystość pasowania najmłodszych muzycznych adeptów na uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu.

← REKLAMA

W roku szkolnym 2017/18 progi szkoły muzycznej przekroczyła rekordowa liczba uczniów - aż 66. Z tego powodu pasowanie uczniów odbyło się w dwóch turach. Najpierw Salę Koncertową wypełnili uczniowie cyklu sześcioletniego, którzy na tę uroczystość przybyli w towarzystwie rodziców, dziadków i rodzeństwa. W drugiej turze uczestniczyli uczniowie starsi z cyklu czteroletniego.

Obydwie uroczystości przebiegały według tego samego scenariusza. W pierwszej kolejności z krótkim koncertem wystąpili uczniowie klasy drugiej. Po nich na scenie pojawili się bohaterowie dzisiejszego dnia wspólnie śpiewając piosenkę. Następnie dyrektor Andrzej Grześkowiak kładąc na ramieniu ucznia pokaźnych rozmiarów klucz wiolinowy przyjmował ich w poczet uczniów szkoły muzycznej.

Wspomnieniem z tego wydarzenia dla pierwszaka stał się pamiątkowy dyplom, słodki upominek i element odblaskowy mający zapewnić bezpieczną drogę do i ze szkoły.

Życzymy naszym najmłodszym uczniom wytrwałości w niełatwym poznawaniu tajników sztuki muzycznej.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj