Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Międzynarodowy Dzień Muzyki w PSM

Redakcja, 03.10.2017, 23:20

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Sieradzka Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uczciła Międzynarodowy Dzień Muzyki.

← REKLAMA

Już przed południem młodzi akordeoniści zgromadzili się wokół swojego mistrza - Pawła Zagańczyka, który udzielał im licznych wskazówek wykonawczych. Paweł Zagańczyk jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Poza tym jest liderem zespołu Zagan Acoustic. Przeprowadzone przez niego lekcje z pewnością wpłyną na jakość gry młodych artystów.

Zagan Acoustic tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Grupa powstała w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka - od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy.

Zespół Zagan Acoustic wystąpił w składzie Paweł Zagańczyk - akordeon, Joachim Łuczak - skrzypce, Andrzej Wojciechowski - klarnet, Jarosław Stokowski - kontrabas. Zaprezentował publiczności utwory z dwóch dotychczasowych płyt "3:1" i "Folk&Roll".

Lekkość i swoboda z jaką artyści wykonywali kolejne utwory zachwyciła sieradzką publiczność. Muzycy okazali się również znakomitymi konferansjerami zapowiadając z wielkim poczuciem humoru wykonywane kompozycje. - To co gramy trudno sklasyfikować. Muzyka, którą gramy ma bardzo szerokie spektrum, zahacza o muzykę jazzową , muzykę klezmerską, szeroko pojętą muzykę improwizowaną, a także muzykę klasyczną. Kochamy muzykę, kochamy grać i ciężko znaleźć nam jakiś jeden azymut, ale grając świetnie się bawimy - powiedzieli o sobie artyści podczas wywiadu.

Koncert zorganizowało Towarzystwo Muzyczne Fermata w Sieradzu przy współpracy z PSM I st. w Sieradzu i wsparciu finansowym Urzędu Miasta Sieradza.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj