Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kradnąc, zgubił portfel

Redakcja, 02.10.2017, 15:45

Tak bardzo chciał utrzymać skradzione mienie, że teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

W sobotę 30 września br. około godziny 14.20 pracownik ochrony jednego z sieradzkich marketów zauważył, jak nieznany mu mężczyzna wynosi ze sklepu - nie płacąc za towar - wiertarkę o wartości 279 złotych. Widząc zachowanie "klienta" postanowił go zatrzymać i odebrać kradziony towar. Klient jednak ani myślał zastosować się do poleceń ochroniarza.

Chcąc uciec z wiertarką, kilkakrotnie uderzył pracownika w klatkę piersiową, po czym szarpiąc się obaj upadli na ziemię. W pewnym momencie złodziejowi udało się wyrwać i uciec. Jednak nie zauważył, że w trakcie szarpaniny z kieszeni wypadł mu portfel, co zauważył pracownik ochrony. Kilka minut później przekazał go przybyłym na miejsce policjantom.

Okazało się, że w środku znajduje się okazałe zdjęcie złodzieja, a także kwity lombardowe. Kryminalni szybko dokonali pozostałych niezbędnych ustaleń i jeszcze tego samego dnia zapukali do jednego z mieszkań na ulicy Jana Pawła II w Sieradzu. W mieszkaniu zastali widniejącego na zdjęciu mężczyznę. Ten natychmiast przyznał się do kradzieży i wskazał na balkon, gdzie ukrył skradzioną wiertarkę. 40-latek został zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego, za co mu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj Prokuratura Rejonowa w Sieradzu z uwagi na popełnione przestępstwo, jak i wcześniejsze konflikty z prawem, wystąpi do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj