Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Więcej ulic w lepszym stanie

Redakcja, 28.09.2017, 10:51

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Sieradzki magistrat zakończył prace związane z konserwacją nawierzchni odcinków dróg - chodników, jezdni i parkingów na terenie miasta. Remonty kosztowały 1,6 mln zł.

← REKLAMA

Ulica 3 Maja, droga dojazdowa do bloku przy ul. Warckiej 2a, parking przy Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej czy ułożenie kostki przed domem handlowym "Warta" to z perspektywy wielkich inwestycji realizowanych w Sieradzu drobne prace. Te z pozoru wydawałoby się "małe" zadania są często jednak najbardziej oczekiwanymi przez mieszkańców inwestycjami. Urząd Miasta w Sieradzu zakończył właśnie realizację prac, których zakres obejmował jedenaście punktów w mieście.

W sumie wyremontowanych zostało blisko 10 tys. mkw. ulic, chodników i parkingów. Ich wykonawcą była sieradzka firma Bud-Trans. Dzięki inwestycji wykonano m.in.: drogę dojazdową do bloku przy ul. Warckiej 2a, parking przy ul. Jagiellońskiej tuż przy bibliotece pedagogicznej, chodnik przy ul. Broniewskiego prowadzący od ulicy w stronę bloku 40, kostkę na placu Wojewódzkim przy pawilonie handlowym "Warta" oraz ul. 3 Maja. Na tej ostatniej położona została nakładka bitumiczna, od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do wjazdu na Zielone Osiedle. Przypomnijmy, że wcześniej nawierzchnię tej części ulicy stanowiły stare, betonowe płyty.

Ponadto przeprowadozno remont osiedlowych uliczek przy ul. Łokietka, chodniki przy ulicach Wyspiańskiego, Pod Skarpą, Stodolnianej, Bohaterów Września, Grota-Roweckiego oraz Braterstwa Broni.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • Zobacz profil użytkownika mirosław
  mirosław, 29.09.2017, 16:58
  Już od bardzo dawna usiłuję namówić władzę naszego miasta na naprawienie nawierzchni chodnika przy ulicy Wyzwolenia. Jest to same centrum miasta i pobliże miejskiego targowiska. W każdy wtorek i piątek odbywają się tutaj miejskie targi rolne. Ale aby dotrzeć na to targowisko trzeba bardzo uważać żeby nie połamać sobie nóg na zdewastowanych nawierzchniach chodników. Chodnik między cmentarzem a ulicą Stodolnianą wyremontowano błyskawicznie. Bardzo mało ludzi po tym chodniku spaceruje, a Wyzwolenia? Proszę niech pan Prezydent w dni targowe się tutaj przespaceruje to zobaczy. Jeden z prominentów miejskich MAO obok mieszka, ale nie obchodzi Go stan tej nawierzchni.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj