Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy otwarty

Redakcja, 25.09.2017, 08:30

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Władze samorządowe województwa łódzkiego oficjalnie otworzyły Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. Obiekt powstał na 2,5-hektarowej działce obok Komendy Powiatowej Policji i Szpitala Wojewódzkiego, u zbiegu ulic Armii Krajowej i Sikorskiego w Sieradzu.

← REKLAMA

- ODTJ jest czymś w rodzaju toru przeszkód, mającym nauczyć świeżo upieczonych kierowców reakcji w niesprzyjających warunkach drogowych i atmosferycznych. Pomoże w tym m.in. płyta poślizgowa z tzw. szarpakiem, destabilizującym auto w czasie jazdy i pojawiająca się znienacka kurtyna wodna. Wszystkie urządzenia są sterowane elektronicznie i zsynchronizowane - tłumaczył Henryk Waluda, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu.

- Każdy kierowca powinien spróbować swoich sił na takim torze, by zweryfikować swoje umiejętności i przekonać się, ile tak naprawdę potrafi. Ja spróbowałem i muszę przyznać, że mimo niewielkiej prędkości łatwo nie było. To naprawdę daje do myślenia i uruchamia wyobraźnię - skomentował starosta sieradzki Mariusz Bądzior, który wziął udział w otwarciu ośrodka.

ODTJ powstał na 2,5-hektarowej działce, zakupionej w styczniu 2014 r. przez sieradzki WORD od Zarządu Nieruchomości Województwa Łódzkiego za kwotę 2,8 mln zł. Następnym etapem było opracowanie dokumentacji projektowej ośrodka. Zrobiło to konsorcjum warszawskich firm "Driving Centers" i "Archicon" kosztem 742 tys. zł. W maju 2016 przekazano działkę wykonawcom - Przedsiębiorstwu Robót Drogowych i Mostowych oraz firmie "Projnad" z Sieradza. Koszt budowy wyniósł 9,2 mln zł. Prace zakończyły się pod koniec lipca 2017, a już w pierwszym tygodniu września WORD otrzymał pozwolenie na użytkowanie.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_12757 (IP: *.*.116.20), 25.09.2017, 11:54
  Nie wiem kto wpadł na pomysł żeby taki ośrodek zrobić zaraz pod oknami hospicjum... Zamiast zapewnić ludziom godną i spokojną śmierć to narażamy teraz ich na hałasy. Brawo!
  -3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12763 (IP: *.*.255.199), 01.10.2017, 21:47
  Każdy kierowca powinien spróbować swoich umiejętności na takim torze, polecam sam korzystałem , i nie jest tak prosto.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj