Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Sieradz wziął oddech

Redakcja, 22.09.2017, 07:50

W Teatrze Miejskim w Sieradzu odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Sieradz bierze oddech".

← REKLAMA

W trakcie spotkania, 19 września, prezydent Sieradza Paweł Osiewała podsumował prowadzone w 2017 roku akcje w ramach edukacji ekologicznej mieszkańców Sieradza "Sieradz bierze oddech" oraz zaprezentował informacje na temat wykorzystania w Sieradzu odnawialnych źródeł energii, w tym geotermii oraz przedstawił ofertę Urzędu Miasta Sieradza dla mieszkańców Sieradza w zakresie udzielania dotacji na realizację ekologicznych inwestycji, takich jak wymiana źródeł ciepła.

Swoje prezentacje przedstawili również Antonina Wojtczak - kierownik delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Sieradzu, Tomasz Kozak i Małgorzata Wojtczak - przedstawiciele Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Sieradzu, Tomasz Budziszewski - przedstawiciel Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Sp. z o.o. w Sieradzu, oraz Karol Jaros - przedstawiciel firmy Doekogroup.

Publiczność zapoznała się z oceną jakości powietrza w Sieradzu, planami modernizacji PEC Sp. z o. o. w Sieradzu, efektywnym transporcie publicznym i planami wymiany taboru MPK Sp. z o.o. w Sieradzu oraz w jaki sposób poprawić jakość powietrza poprzez zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w wytwarzaniu energii na terenie miasta Sieradza. Zaprezentowano również film "Oddech miasta" oraz materiał filmowy o charakterze informacyjno-edukacyjnym z przebiegu Pikniku Rodzinnego "Sieradz bierze oddech", który odbył się w dniu 20 maja 2017 r.

Na scenie teatru odbył się występ finalistów konkursu "Czyste powietrze wokół nas" wykonany przez podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu.

Na zakończenie spotkania wręczono nagrody uczestnikom konkursu fotograficznego na najciekawszy cykl zdjęć fotograficznych. Laureatami konkursu zostali: Dawid Wolniak (I miejsce), Marlena Zarębska (II miejsce), Wiktor Kokot (III miejsce). Nagrodę publiczności (poprzez głosowanie przeprowadzone na portalu społecznościowym Facebook zdobyła Marlena Zarębska.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj